Czym są obrzeża meblowe i co się z nimi robi?

Meble z założenia są czymś niezwykle wytrzymałym, kupowanym na lata. W praktyce ich trwałość zależy natomiast głównie od ich jakości. Jeżeli zainwestuje się w naprawdę doskonałe meble z drewna, które zostały wykonane z najwyższym pietyzmem, można liczyć na trwałość. W przypadku bardzo tanich mebli kupowanych na przykład w marketach, skazy pojawiają się stosunkowo szybko. Najczęściej w pierwszej kolejności niszczą się obrzeża meblowe.

Co to są obrzeża meblowe?

obrzeża meblowe

Obrzeża meblowe to cienkie paski specjalnej taśmy, które montowane są w miejscach przecięcia płyty pilśniowej lub innych materiałów, z których produkuje się fronty mebli. Obrzeża meblowe przykleja się zatem właśnie na tych płaszczyznach, aby wykończyć mebel i nadać mu ostatnie szlify. Te obrzeża niestety bardzo często się niszczą. Jednym z powodów jest na przykład wysychający spod spodu klej. Pasek zaczyna delikatnie odstawać i odchodzić od powierzchni płyty. To niejednokrotnie wzbudza zainteresowanie na przykład dzieci, które mogą z łatwością go oderwać. Na szczęście można kupić obrzeża meblowe, za pomocą których każdy samodzielnie naprawi swój mebel.

Jak stosować obrzeża meblowe?

Stosowanie obrzeży meblowych jest naprawdę bardzo proste i nie wymaga żadnych większych umiejętności. Pasek wystarczy równomiernie przykleić do tej powierzchni mebla, która uległa uszkodzeniu. Mowa tutaj oczywiście o miejscach na brzegach drzwi czy ścian mebli, które są wykończone za pomocą obrzeży.