Co można zrobić z płyty laminowanej?

Coraz popularniejsze staje się wykonywanie różnych elementów wyposażenia domu we własnym zakresie. W sklepach budowlanych i marketach tego typu można dzisiaj kupić praktycznie wszystko. Docięcie płyty laminowanej na wymiar to żaden problem – taką usługę również można zamówić w zwykłym markecie, gdzie na naszych oczach płyta zostanie przecięta na wskazany kształt i wymiar.

Płyta laminowana – co z niej zrobić?

BALI

Z płyty laminowanej można zrobić naprawdę bardzo wiele prostych mebli do domu. Dobrym przykładem będą tutaj na przykład proste półki do łazienki, fronty kuchenne fronty do szafek na przykład pod umywalkę. Oczywiście tego typu meble robione we własnym zakresie zwykle nie wyglądają perfekcyjnie, jednak dobrze nadają się do pomieszczeń gospodarczych czy po prostu na początek do nowo wybudowanego domu. To z pewnością opcja najbardziej ekonomiczna.

Zabudowa kuchenna lub szafa wnękowa na wymiar

Płyta laminowana służy również do tworzenia zabudowy kuchennej na wymiar czy szaf wnękowych. To właśnie z takiej płyty można stworzyć chociażby drzwi do szafy wnękowej.  Zamiast zamawiać gotowe, drogie szafy w firmach specjalizujących się w usługach tego typu, lepiej po prostu zrobić to samodzielnie. Można zamówić płytę laminowana przeciętną nawet na wymiar dużych drzwi. Dzięki temu ostateczny koszt szafy zmieści się w kwocie często nawet poniżej 1000 zł, co byłoby nierealne w przypadku szafy robionej na wymiar przez firmę.
Płyty laminowane można znaleźć tutaj.