Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój jest bardzo ważną częścią mieszkania. To tutaj wita się gości i zdejmuje wierzchnie okrycia i buty. Jednocześnie pomieszczenie służy do przechowywania butów, płaszczy, kurtek i wielu innych rzeczy. Dlatego jego urządzenie należy dokładnie przemyśleć.

Większość przedpokojów ma niewielki metraż. Trzeba więc bardzo starannie wykorzystać całą przestrzeń. W przedpokoju powinno się znaleźć miejsce na okrycia wierzchnie oraz na buty. Przyda się także parasolnik oraz półki na czapki, szaliki czy rękawiczki. Niezbędne jest też lustro, które dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie.
Podstawową zasadą jest wyposażenie przedpokoju tylko w niezbędne sprzęty i jedną, dwie ozdoby. Inaczej pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie zagraconego.

Najbardziej problematyczną sprawą w przedpokoju są porozrzucane buty. Rozwiązaniem mogą być szafki na buty. Najczęściej potrzebna będzie specjalnie zamówiona szafka na buty na zamówienie, bo często typowe szafki po prostu nie pasują wymiarowo.
Wybierając szafkę warto zwrócić uwagę na wygodne szafki z siedziskiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu w przedpokoju pojawia się miejsce do siedzenia, ale nie zajmuje dodatkowej powierzchni.

W niewielkich przedpokojach najlepiej sprawdzają się wieszaki ścienne. Ciekawym rozwiązaniem są wieszaki połączone z półką. Dzięki temu nie trzeba osobnych półek, na których można położyć drobne elementy garderoby.
Przy wyborze należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale także na jakość. Lepiej wybrać solidne i dobrej jakości.
Uzupełnieniem wyposażenia może być niewielka szafka na klucze.