Modne i funkcjonalne stoły do salonu – jak wybrać

Stół jest najważniejszym elementem każdego pomieszczenia, w którym spożywa się posiłki lub spędza czas w większym gronie. Zarówno stoły do salonu, jak i kuchni lub jadalni muszą być dopasowane do zapotrzebowania użytkowników. Poszukując mebli z tej kategorii należy zwrócić uwagę na ich wielkość i funkcjonalność. Warto również pamiętać o dobraniu modnych elementów do aranżacji pomieszczenia. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni stół?

Praktycznie i funkcjonalnie

Aby stół do kuchni był wygodny i spełnił wszystkie oczekiwania, musi posiadać odpowiednią wielkość. Zarówno krzesła, jak i stoły do jadalni powinny być dopasowane do wzrostu użytkowników.

Osoby, którym modele o standardowych gabarytach nie zapewniają odpowiedniego komfortu powinny rozważyć zakup akcesoriów o nietypowych wymiarach.

Warto pamiętać o tym, że pomiędzy krawędzią blatu a siedzeniem należy zostawić 30 cm przestrzeni na nogi. Istotne jest również dopasowanie kompletu do tego, ile osób będzie z niego korzystać. Na każde krzesło powinno przypadać 60 cm długości blatu.

Wybierając praktyczne stoły kuchenne, zaleca się zwrócić uwagę na to, aby ich powierzchnię łatwo było utrzymać w czystości.

Modny wybór

Stół jadalniany powinien być dopasowany do wystroju pomieszczenia. Meble komponujące się z najmodniejszymi aktualnie aranżacjami to te wykonane z naturalnego drewna.

Odcień powinien być dopasowany do kolorystyki wnętrza. Odpowiednio dobrane wyposażenie zapewni domownikom wygodę użytkowania, a pomieszczeniom nada wyjątkowego charakteru.