Łóżko piętrowe dla dorosłych – co warto wiedzieć?

Łóżka piętrowe dla dorosłych są nieco większe od dziecięcych, lecz stanowią doskonałe rozwiązanie w celu zaoszczędzenia miejsca w sypialni. Nie ma potrzeby by na dole znajdowało się drugie łóżko, a zamiast niego można umieścić tam choćby strefę roboczą, szafę, a nawet regał, co tylko zachęca do skorzystania z tej możliwości.

Jakie wyróżnia się rodzaje łóżek piętrowych dla dorosłych?

Solidne łóżko piętrowe dla dorosłych jest wykonywane zarówno z drewna, jak i metalu, a dodatkowo można znaleźć model dopasowany do praktycznie każdego stylu aranżacyjnego, choć należy je dobierać w zależności od indywidualnych preferencji. W porównaniu do dziecięcych te łóżka są znacznie większe i materac osiąga długość nawet 200 cm, natomiast szerokość około metra. Wśród konkretnych rodzajów łóżek piętrowych znajdą się m.in.:

  • łóżka piętrowe trzyosobowe,
  • łóżka piętrowe dwuosobowe,
  • łóżka piętrowe jednoosobowe,
  • łóżka piętrowe antresola.

W przypadku łóżka jednoosobowego w Interbeds pojawia się więcej możliwości do wyboru i to właśnie z nimi można połączyć miejsce spania z biurkiem czy toaletką, a także bez problemu można zdecydować się na model ze schodkami lub drabinką, by znacznie ułatwić sobie wejście do łóżka.

łóżko piętrowe dla dorosłych

Jakie piętrowe łóżko dla dorosłych wybrać?

Łóżka piętrowe dla dorosłych z materacami cieszą się sporą popularnością ze względu na mnóstwo zalet, dlatego stają się coraz częstszym wyborem podczas zakupu łóżek do mieszkania w celu zaoszczędzenia miejsca. Wśród najczęściej wybieranych jest model drewniany, który jest antyalergiczny, a na dodatek nie przyciąga kurzu, co wydaje się doskonałą opcją dla alergików. Może on posłużyć przez wiele lat, nie mając potrzeby przejmowania się również aranżacją wnętrz, ponieważ drewno dopasuje się niemalże do każdego wystroju. Model metalowy będzie pasował idealnie do nowoczesnych wnętrz, a w szczególności jeśli meble są w czarnym kolorze. Dobrym pomysłem będzie wybór białego łóżka piętrowego, który świetnie wkomponuje się w wystrój sypialni.