Dlaczego warto postawić na wiklinowe fotele ogrodowe?

Wiklinowe fotele ogrodowe są bardzo wygodne do siedzenia i trwałe, dlatego też coraz częściej można spotkać je w prywatnych i publicznych ogrodach na całym świecie. Elegancki design sprawia, że meble wiklinowe doskonale współgrać będą z ogrodowym otoczeniem. Wiklina dostępna jest w wielu różnych kolorach, dzięki czemu praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego warto postawić na fotele do ogrodu z wikliny?

Wiklinowe fotele do ogrodu są zdecydowanie tańsze od foteli z rattanu, dlatego też praktycznie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Jest to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie naturalne materiały, dlatego też unikają plastikowe meble ogrodowe szerokim łukiem. Wiklinowe fotele wbrew pozorom są bardzo wytrzymałe zwłaszcza, jak postawi się na modele od renomowanych producentów. Meble wykonane z wikliny są także bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Przy ich pielęgnacji nie trzeba korzystać z pomocy specjalnych środków czystości. Przy czyszczeniu na mokro wystarczy ciepła woda z octem albo kwaskiem cytrynowym. Starsze meble można odnowić za pomocą lakieru albo uszczelniacza. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby stare fotele ogrodowe pomalować na zupełnie nowy kolor. Pamiętać należy jedynie o tym, aby postawić na farbę alkidową, która najlepiej nadaje się do malowania naturalnej wikliny.

fotele ogrodowe
Stylowe ogrodowe fotele

Niesamowita wytrzymałość

Większość osób wybierając fotele do ogrodu zwraca uwagę na to, aby były one odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na niekorzystne warunki pogodowe. Mebli wiklinowych nie można skazywać notorycznie na moknięcie na deszczu, a następnie na bardzo ostre słońce. Aby wydłużyć żywotność nowych mebli ogrodowych warto postawić na preparaty do impregnowania.

O czym należy pamiętać?

Wiklinowe fotele ogrodowe są bardzo przyjazne dla środowiska, dlatego też jest to doskonały wybór dla osób, które zwracają szczególną uwagę na ochronę środowiska. Przy uzyskiwaniu wikliny nie ma potrzeby wycinania lasu. Ekologiczne meble ogrodowe z wikliny to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Wiklinowe meble doskonale sprawdzą się nie tylko w ogrodzie i na tarasie. Coraz częściej można znaleźć wiklinowe meble, które wykorzystywane są w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki nim można stworzyć romantyczną atmosferę.