Kształt stołu drewnianego – co warto wiedzieć?

Wybierając stół drewniany, warto postawić na model, który będzie wyróżniał się odpowiednim i funkcjonalnym kształtem. Wbrew obiegowym opiniom, czynnik ten ma szczególnie istotne znaczenie w kontekście funkcjonalności stołu. Co zatem warto wiedzieć o kształcie mebla przed jego zakupem?

Model okrągły – kiedy warto?

Drewniany stół okrągły to z pewnością doskonała propozycja dla tych osób, które – niestety – nie mają do dyspozycji dużych wnętrz. Mebel ten będzie nie tylko praktyczny, ale i idealnie dopasowany od strony aranżacyjnej. Nie będzie on bowiem wyróżniał się dużym, masywnym kształtem, lecz lekką, idealną dla niewielkich wnętrz formą. Należy przy tym pamiętać, że mały, okrągły stolik jest też o wiele bardziej “przyjazny” dla użytkownika. Brak ostrych, irytujących krawędzi, sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy pomiędzy ścianą a stołem jest stosunkowo niewiele miejsca.

Model prostokątny – kiedy warto?

Prostokątne stoły drewniane to idealne meble dla dużych, klasycznie urządzonych wnętrz. Ich konstrukcja wyróżnia się dużą masywnością, dzięki czemu stanowią one idealną równowagę dla pozostałych, klasycznie urządzonych mebli. Warto też zaznaczyć, że mebel prostokątny sprawdzi się tam, gdzie ma się do czynienia z dużą liczbą gości. Co ciekawe, niektóre stoły prostokątne (z zaokrąglonymi krawędziami), niejako “wychodzą” od modeli okrągłych. Wynika to z faktu, że są one rozkładane.

Stół prostokątny a niewielkie mieszkanie

Nie ulega wątpliwości, że stół prostokątny sprawdzi się również wtedy, gdy jego właściciel posiada stosunkowo niewielkie mieszkanie. Prostokątny kształt mebla sprawia, że może być on z łatwością dosunięty do np. ściany. Oznacza to co prawda, że w ten sposób rezygnuje się z pewnej liczby dostępnych miejsc, ale za to zyskuje się to, co w przypadku takich wnętrz jest szczególnie istotne, czyli przestrzeń.

Podsumowując, klasyczne stoły drewniane to całe bogactwo kształtów, a także zastosowań. I właśnie dlatego warto je wprowadzić do praktycznie każdej, domowej aranżacji wnętrza.