Komplet wypoczynkowy – w jakim kolorze?

Za nastrój, jaki panuje we wnętrzu, odpowiada wiele elementów, a jednym z nich jest kolor. Podążając w myśl harmonijnego urządzania przestrzeni, najlepiej, gdy w pomieszczeniu nie stosuje się więcej niż trzech różnych barw. Mając już wybrane trzy odcienie, warto zastanowić się nad tym, jaki kolor najlepiej pasowałby na ścianę, a jaki na meble i dodatki. Jak wybrać komplet wypoczynkowy mebli w taki sposób, by kolorystycznie pasował do pokoju gościnnego?

Czy warto kupić komplet wypoczynkowy w modnym kolorze?

Kiedy urządza się salon, zwykle ważne jest to, by w jego aranżacji nawiązywać do aktualnie panujących trendów. Jest to szczególnie istotne, jeśli ma być bardziej reprezentacyjny i zapraszający dla krewnych i znajomych. Można więc pokusić się o zakup kompletu wypoczynkowego w tym stylu – https://witek.pl/meble/pomieszczenia/meble-wypoczynkowe/, który będzie mieć jeden z modniejszych odcieni przypadających na dany sezon. 

Plusem takiego rozwiązania jest to, że każdy odwiedzający od razu to zauważy i doceni taki, a nie inny wybór. Poza tym podążanie z duchem czasu w aranżacji oddziałuje zwykle pozytywnie na psychikę, ponieważ odnosi się wówczas wrażenie, że jest się na bieżąco. Takie wrażenie mogą odnieść również znajomi, co sprawi, że będą często wpadać z planowaną, bądź z niezapowiedzianą wizytą. 

Z drugiej strony modny kolor nie zawsze jest jednym z tych, za jakim się faktycznie przepada. Zatem jeśli ma się przez cały czas patrzeć na mebel w aktualnie pożądanym odcieniu, którego się nie trawi, to już lepiej wybrać jeden „ze swoich” odcieni. Chcąc jednak przemycić jakoś barwę na czasie, można ją ująć w dodatkach, tj. poduszki. 

Jak dopasować odcień kompletu wypoczynkowego do wnętrza?

Chcąc dopasować kolor kompletu wypoczynkowego do pokoju gościnnego, warto zwrócić uwagę na to, jaka barwa jest tą dominującą. Jeśli to na przykład biel, wtedy wybór odcienia sofy, pufów i foteli może zależeć od dodatków. 

Biorąc pod uwagę hierarchiczność kolorów, najwięcej przestrzeni zajmuje barwa na ścianie i suficie, następnie ta, w jakiej są meble, a na końcu plasują się odcienie dodatków. Zatem kolor kompletu wypoczynkowego powinien tworzyć harmonijny wystrój z barwą ścian i sufitu, a odcień dodatków ożywiać przestrzeń. 

Zakładając, że w pokoju gościnnym mają się znaleźć trzy odcienie: biel, zieleń i brąz, najlepiej zastosować biel na ścianie, brąz w meblach a zieleń w dodatkach. Taka kompozycja wpływa na poczucie harmonii i zapewnia odpowiedni relaks po godzinach. 

Czy kolor wypoczynku musi być spójny z aranżacją? 

Czytając powyższy ustęp tekstu można się zastanawiać, czy faktycznie wypoczynek powinien tworzyć harmonijną całość z pozostałymi elementami wystroju. Oczywiście nie musi tak być, gdyż ostatecznie wszystko zależy od tego, jaki ma się pomysł na salon, a także jakie ma być jego przeznaczenie i w końcu liczy się też to, co ktoś lubi. 

Jak zamówić komplet wypoczynkowy mebli pod względem kolorystycznym – zadając sobie to pytanie, warto mieć na uwadze, że salon jest miejscem w domu, które remontuje się dość rzadko. Jednocześnie to jedno z tych wnętrz, w którym spędza się mnóstwo czasu. 

Może się więc okazać, że ciekawy wybór połączeń kolorystycznych na dłuższą metę będzie bardziej męczący niż działający kojąco i relaksująco. Ponadto oryginalna paleta barw sprawia, że salon przestaje być uniwersalny i na przykład zaproszona osoba poczuje się niekomfortowo w takim wnętrzu.