Jak urządzić minimalistyczną sypialnię

W ostatnich latach bardzo popularny stał się styl minimalistyczny. Cieszy się on szczególnym powodzeniem wśród osób, które lubią nowoczesne wnętrza bez zbędnych ozdób oraz nadmiaru mebli.

Jak urządzić minimalistyczną sypialnię?

łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel

Po pierwsze powinniśmy ograniczyć do minimum liczbę mebli i bibelotów. Bardzo dobrym wyborem będzie łóżko z pojemnikiem na pościel. Taki mebel gwarantuje nam nie tylko w wygodę w trakcie nocnego wypoczynku, ale także daje nam dodatkowe miejsce do przechowywania różnych rzeczy. W pojemniku na pościel bez problemu zmieścimy dodatkowe koce czy aktualnie nie używaną odzież sezonową. Łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel mają też bardzo ciekawe zagłówki. I to właśnie ten element może być główną ozdobą w naszej sypialni… W jakie inne meble warto jeszcze zainwestować. Na pewno przyda nam się szafa, w której będziemy mogli przechwytywać ubrania czy komoda na bieliznę. Jeżeli nasza sypialnia ma niewielki metraż, to warto zdecydować się na szafę z lustrzanymi drzwiami. W ten sposób optycznie powiększymy dostępną nam przestrzeń. Dodatkowo duże lustro znacznie ułatwi nam komponowanie naszych stylizacji.

Gra w kolory

Jeżeli zależy nam na minimalistycznej sypialni to musimy zwrócić szczególną uwagę na paletę barw, jaką chcemy zastosować w tym pomieszczeniu. Idealnie sprawdzą się kolory neutralne takie jak biel czy różne odcienie szarości. Oczywiście całość możemy bez problemu ocieplić kolorowymi dodatkami. Na przykład narzutą na łóżko czy miękkimi zasłonami.