Jak wybrać wąskie siedzisko do przedpokoju?

Przedpokój to pomieszczenie, w którym zwykle nie ma zbyt dużo miejsca. Naturalne więc jest szukanie do niego mebli, które są praktyczne i równocześnie kompaktowe. Jak wybrać wąskie siedzisko do przedpokoju? Na co zwracać uwagę przy zakupie? O czym pamiętać?

Koniecznie trzeba mierzyć

wąskie siedzisko do przedpokoju

Przed zakupem jakiegokolwiek siedziska konieczne jest dokładnie zmierzenie pomieszczenia oraz poznanie wymiarów mebla. Na podłodze przedpokoju można zaznaczyć miejsce, w którym ma stanąć siedzisko i jaki dokładnie ma mieć gabaryt. W ten sposób najłatwiej jest ocenić, czy rzeczywiście mebel zmieści się w danym miejscu. Najbezpieczniej jest sprawdzić także wysokość siedziska i sprawdzić, czy jego górna część także nie będzie kolidowała z innymi elementami wystroju oraz, czy będzie można swobodnie usiąść na samym siedzisku. Nie powinno się go stawiać bezpośrednio pod wiszącymi szafkami albo odstającymi od ściany lustrami.

Dodatkowe udogodnienia

Wąskie siedzisko do przedpokoju z gornapolka.com może pełnić także dodatkowe funkcje. Nie musi ono być zarezerwowane wyłącznie do siedzenia. Dobrze jest więc upewnić się, że siedzisko ma też inne zastosowania. Najlepiej by można było wykorzystać je także jako szafkę lub półkę na buty. Dzięki temu miejsce zostanie wykorzystane w 100%. Oczywiście siedzisko, które ma kompaktowe rozmiary, nie umożliwi schowania wielu par butów, ale dzięki niemu można lepiej zorganizować przestrzeń i tym samym cieszyć się porządkiem w przedpokoju. To bardzo dobre rozwiązanie dla miłośników czystości.