Czy warto zdecydować się na pawlacz?

Choć pawlacz kojarzy się nieco pejoratywnie z dość przestarzałym i nieatrakcyjnym wizualnie meblem, to w rzeczywistości może być zupełnie inaczej. Nowoczesne szafki są bowiem nie tylko pojemne, ale cechuje je również bardzo atrakcyjny wygląd.

Jaką rolę pełnią tego typu szafki?


Pawlacze (https://gornapolka.com/kp/pawlacze/) to rodzaje schowków, które służą organizacji i dobrej aranżacji przestrzeni. Mogą być one zatem wykorzystywane w przedpokoju. Wówczas z powodzeniem mieszczą buty, odzież sezonową oraz parasole czy rzadziej używane czapki. Poza tym stanowią rodzaj schowka, w którym bez problemu można zwykle zmieścić sprzęt sportowy, pościel czy koce.

pawlacz

W jaki sposób wykonuje się pawlacze?


Zazwyczaj szerokość szafki odpowiada szerokości pomieszczenia, w tym na przykład przedpokoju. Należy jednak pamiętać, że jego konstrukcja musi być starannie wykonana, zwłaszcza w przypadku dość szerokich schowków. Najczęściej podstawę szafki stanowi masywna rama wykonana z drewna, do której mocowane są tak zwane łaty lub sklejki. Nie można również zapominać o tym, jak ważne jest odpowiednie zamocowanie pawlacza do ściany. Do tego zwykle wykorzystuje się solidne kołki lub wkręty. W sprzedaży dostępne są gotowe drzwi, które z powodzeniem można wykorzystywać tworząc mebel. W tym przypadku bardzo efektownie prezentują się mocowane na zawiasach drzwiczki ażurowe, w kolorze korespondującym z aranżacją pomieszczenia. Dla przedłużenia trwałości ich powierzchnię można przemalować specjalnym lakierem oraz zmontować niewielkie gałki lub funkcjonale uchwyty.