Jak zaaranżować pokój nastolatka?

Wybór mebli do mieszkania nie jest łatwy, a staje się jeszcze trudniejszy, gdy trzeba umeblować pokój nastolatka. Jak wybrać meble młodzieżowe, które koniecznie muszą znaleźć się w pokoju? 

Komfortowe spanie

Łóżko w pokoju nastolatka to niezmiernie ważny mebel. Należy pamiętać, że to od dobrego snu zależy efektywność młodego człowieka. 

Wybierając łóżko do pokoju młodzieżowego należy skoncentrować się na modelach, które mają 200 cm długości. Jeśli nasze dziecko jeszcze nie osiągnęło takiego wzrostu zaraz to nadrobi. Krótsze łóżko za chwile trzeba będzie wymienić na nowe. 

Warto zadbać, by łóżko w pokoju nastolatka było jak najszersze. Im większe łóżko, tym wygodniejszy sen. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na łóżko o szerokości 140 cm. Koniecznie trzeba zadbać, by nie było ono węższe niż 90 cm. 

Wygodna nauka

Zastanawiając się jak wybrać meble młodzieżowe należy pamiętać o biurku, które musi być duże i praktyczne. 

Biurko powinno być wyposażone w szafki i szuflady. Ważne jest, by było na tyle duże, by młody człowiek swobodnie mógł zmieścić swoje rzeczy.  Do mniejszego pokoju warto wybrać biurko z nadstawką. Dzięki temu zyskamy dodatkowe półki, na których można umieścić książki czy zeszyty. 

W większym pokoju można pozwolić sobie na biurko duże i eleganckie. Warto wybrać biurko narożne, które daje dużo swobody. 

Meblując kącik do nauki nastolatka koniecznie trzeba zadbać o wygodne krzesło. Musi być ono wyposażone w podłokietniki, kółka oraz wygodne oparcie. Ważne jest, by wybrać krzesło, które jest dobrane odpowiednio do wzrostu i wagi ucznia. W zbyt miękkie krzesło nastolatek będzie się zapadał. Za twarde będzie niewygodne. 

Wybierając krzesło do biurka warto zadbać, by miało koła. Trzeba pamiętać, że najwygodniejsze są koła kauczukowe, najmniej komfortowe plastikowe. Są to koła, które nie nadają się na podłogę z desek lub paneli. Podłoga w krótkim czasie będzie zniszczona. 

Odrobina elegancji

Szafki i komody to nie tylko niezbędne meble, które zapewniają funkcjonalne umeblowanie, ale również eleganckie wykończenie pokoju. 

Wybierając komodę i szafki do pokoju młodzieżowego warto zadbać, by były wyposażone w szafki, jak i szuflady. Utrzymanie porządku nie będzie wtedy tak trudnym wyzwaniem. Dopełnieniem wystroju będą półki, na których mogą stać książki czy dekoracje, które ocieplą pokój. 

Wybierając meble do pokoju młodzieżowego, warto zadbać, by były one w jasnych kolorach. Biel jest uniwersalna, sprawdzi się zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Szarość jest bardzo elegancka i idealnie łączy się z żywymi kolorami. 

Pomarańczowy, żółty, zielony czy fioletowy kolor to idealne barwy, które ożywią każde wnętrze. Świetnie łączą się z bielą, jak i szarością. Warto również wybrać meble do pokoju nastolatka, które są wykonane z drewna. Jest to materiał elegancki i ponadczasowy. Chcąc urządzić wesoły pokój warto połączyć drewno z innymi kolorami. Warto również pamiętać, by unikać ciemnych odcieni drewna. Są bardzo poważne. Sosna, jesion czy dąb będą wyglądały bardziej młodzieżowo.