Fotel rozkładany: mebel, który pozwoli na wielogodzinny wypoczynek

Każdy z nas czasem potrzebuje intensywnego relaksu i odpoczynku, którego nie może zapewnić nam codzienna rutyna. Istotne jest umeblowanie naszego domu pozwalające na wypoczęcie po powrocie z pracy do domu. Umożliwi to fotel rozkładany, który jest komfortowy, a przy tym zapewnia niezwykły komfort w trakcie siedzenia. Co ważne, jest to rozwiązanie, które różni się od krzeseł biurowych – nie wymusza prostej sylwetki, dzięki czemu pozwala na komfortowe siedzenie nawet przez kilka godzin bez przerw.

Fotel rozkładany to mebel, który jest niezbędny do prawdziwego wypoczynku

Fotel rozkładany jak np. ten z sfmeble.pl poza tym, że dostarcza mnóstwo komfortu, jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą na co dzień siedzieć na zwykłych krzesłach – ze względu na swoje zdrowie, wiek lub kondycję fizyczną. Jest to dobra propozycja dla kobiet, które są w ciąży i potrzebują wygodniejszej pozycji. Fotel rozkładany sprawdza się również w przypadku osób młodszych, których wzrost nie jest jeszcze do końca rozwinięty.

Każdy fotel rozkładany różni się nieco od innych dostępnych modeli. Najważniejsze jest to na ile sposobów dany fotel można rozłożyć. Niektóre z nich oferują jednostopniową lub dwustopniową regulację. Istnieje również możliwość regulacji płynnej umożliwiająca rozłożenie fotela pod dowolnym kątem. Sam kąt może być ograniczony – najciekawsze propozycje umożliwiają uzyskanie pozycji leżącej.

Jak dbać o fotel rozkładany, aby cały czas cieszyć się dobrym wyglądem?

Fotel rozkładany najczęściej wykonany jest ze skóry, ekoskóry lub jest pokryty materiałem. W każdym z trzech przypadków należy czyścić powierzchnię z użyciem nieinwazyjnych środków czyszczących – należy unikać wybielaczy, proszków do prania itp. Na fotelu mogą pojawić się z czasem fałdy, jednak te można wyprasować.

Oprócz czyszczenia, należy zadbać o to, aby fotel nie był wystawiany zbyt często na działanie promieni słonecznych. Jeśli nie będziemy tego robić, to dojdzie do wyblaknięcia koloru, a renowacja może być kosztowna. Skórzany fotel rozkładany jest elementem, który nadaje pomieszczeniu ekskluzywności i świadczy o dobrobycie.