Praktyczny stół rozkładany dla całej rodziny

Stoły rozkładane są bardzo praktycznymi meblami, dzięki którym w razie potrzeby będzie można pomieścić w domu większą liczbę gości. Rozkładane stoły doskonale sprawdzą się nie tylko w salonie, ale również w jadalni albo kuchni.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządny stół rozkładany warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego kształt oraz rozmiary. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście styl mebla. Na rynku jest wiele stołów rozkładanych, które będzie można dopasować praktycznie do każdego wnętrza, konkretna oferta czeka na https://sfmeble.pl/c/stoly-rozkladane-do-jadalni. Ważną rolę odgrywa także mechanizm składania i rozkładania. Uważać należy przede wszystkim na tanie stoły, których jakość wykonanie niestety bardzo często pozostawia wiele do życzenia.

Moda na okrągłe stoły rozkładane

mały stół rozkładany

Owalny, mały stół rozkładany jest idealnym wyborem dla tych osób, które mają większą powierzchnię do zagospodarowania. Okrągłe stoły są bardzo funkcjonalnymi meblami, które doskonale sprawdzą się nie tylko podczas spotkań rodzinnych, ale również na co dzień. Jest to idealny wybór dla tych osób, które poszukują stylowego stolika kawowego. Okrągłe stoły pozbawione są oczywiście ostrych krawędzi, dlatego też powinny zwrócić na nie uwagę rodziny z małymi dziećmi.

Podłużne lub kwadratowe stoły rozkładane?

Podłużne stoły rewelacyjnie sprawdzą się w prostokątnych wnętrzach. W razie potrzeby można je dosunąć do ściany, czego oczywiście nie można zrobić z powyżej opisanymi stołami z okrągłymi blatami. Kwadratowe stoły najlepiej prezentują się jednak umieszczone w centralnej części pomieszczenia.

Niezawodne stoły z litego drewna

Lite drewno jak powszechnie wiadomo zaliczane jest to jednych z najtrwalszych materiałów z których produkuje się meble. Najlepszym wyborem jest mały stół rozkładany wykonany z trwałych gatunków drzew. Mowa tutaj przede wszystkim o buku, dębie albo jesionie. Wymienione gatunki drewna są nie tylko bardzo twarde, ale również piękne. Pamiętać należy także o tym, że drewno pięknie się starzeje, dlatego też mały stół rozkładany nawet po wielu latach prezentować będzie się bardzo okazale. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby odpowiednio zabezpieczyć drewno. W zadaniu tym pomóc może specjalny lakier i impregnaty do drewna. Oryginalne stoły rozkładane wykonane z drewna w razie potrzeby można oczywiście pomalować na zupełnie nowy kolor.