Czy w przedpokoju przydaje się pawlacz?

Przedpokój w niejednym mieszkaniu (zwłaszcza mieszkaniu niewielkim, które pomieścić jednak musi kilkuosobową rodzinę) bywa miejscem składowania, przetrzymywania mnóstwa przedmiotów, które używa się niezbyt często, a szkoda na nie miejsca w szafach na ubrania. A to sztuczna choinka, a to koszyk wielkanocny. Jakieś walizki przydatne raz w roku na wakacje albo puste słoiki po kompotach i jeszcze inne “przydasie”.  Zresztą każda pani domu umiałaby jeszcze więcej takich “przydasiów wymienić. I właśnie na to wszystko przydaje się pawlacz.

Co to jest pawlacz?

Pawlacz jest to schowek szafka, którą montuje się pod sufitem. Dzięki temu nie zajmuje miejsca przydatnego na inne domowe sprzęty. Prócz tego jest mało widoczny, a estetycznie wykonany może być ozdobą pomieszczenia wcale nie gorzej niż stojąca szafa, albo wieszak na ubrania. Sprawdź przykładową ofertę na gornapolka.com.

Niektórzy piszą, że popularne były pawlacze w czasach PRL – u , chociaż zdarza się także zobaczyć je we współczesnych domach. Pawlacze zdarzają się także w kuchni, łazience, a nawet w pokoju (zwłaszcza dziecięcym).

Co jest potrzebne do wykonania pawlacza?

pawlacz

Wykonanie takiego schowka najlepiej zlecić fachowcowi. Jeśli jednak koś chciałby sam zabrać się za taką pracę to będzie potrzebować między innymi następujących akcesoriów:

  • płyty fornirowanej albo MDF
  • listw przyblatowych
  • papieru ściernego
  • kołków
  • zawiasów
  • uchwytów do drzwiczek

Przydadzą się także wyrzynarka, rama z drewna, wkręty i inne drobiazgi, które najlepiej kupuje się w sklepach dla zawodowych i amatorskich majsterkowiczów.