Skóropodobne fotele obrotowe. Tanie i warte uwagi

Fotele obrotowe mają obicia z różnych materiałów. Jednymi z tańszych, a jednocześnie bardzo atrakcyjnych wizualnie, są fotele obrotowe z obiciem z materiału skóropodobnego. Wyglądają nie gorzej niż fotele obrotowe z obiciem ze skóry, a są wielokrotnie od nich tańsze. Zakup takiego fotela to dobry wybór, trzeba jednak pamiętać, że o pokrycie takiego fotela trzeba bardzo dbać.

Mycie i czyszczenie

Mycie obicia z materiału skóropodobnego tylko pozornie jest łatwe. Brud bowiem gromadzi się często w porach materiału i nie da się go usunąć gąbką czy szmatką. Wskazane w takiej sytuacji jest użycie ciepłej wody z mydlinami i szczoteczki co najmniej ze średnio twardym włosiem. Oczywiście bardzo ważne przy myciu takiego fotela jest zachowanie odpowiedniej kolejności. Zawsze najpierw należy umyć oparcie, potem siedzisko. Inna kolejność to ryzyko spływania brudnej wody na czyste już fragmenty fotela. Po umyciu fotela trzeba odczekać, by materiał wysechł i obowiązkowo go zakonserwować.

Konserwacja materiału skóropodobnego

Wygodne fotele obrotowe

Skóra i materiał skóropodobny nie powinny być zbyt suche, bowiem wtedy bardzo łatwo mogą zacząć pękać. Wskazane jest więc regularne natłuszczanie takich materiałów. W sklepach jest sporo past do pielęgnacji skóry i materiałów skóropodobnych. Warto jedną z nich zakupić i przynajmniej raz na kilka tygodni konserwować przy jej pomocy materiał naszego fotela.

Troszcząc się w ten sposób o zakupiony fotel obrotowy można mieć pewność, że długo będzie wyglądał jak nowy.