Jak dopasować łóżko tapicerowane do modnej sypialni?

Wybór odpowiedniego łóżka ma ogromy wpływ zarówno na komfort domowników, jak i funkcjonalność sypialni. Wiąże się również ze stworzeniem w pomieszczeniu upragnionej aranżacji. Coraz większą popularnością cieszą się modele tapicerowane. Dzięki miękkiemu obiciu i wykończeniu z odpowiedniego materiału mogą okazać się wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Z pewnością stworzą w pokoju przytulną atmosferę. Jak wybrać łóżko tapicerowane, które będzie modne i praktyczne?

Meble dopasowane do pomieszczenia

Poszukując odpowiedniego łóżka, należy zwrócić uwagę na jego wymiary i ilość posiadanej przestrzeni. Standardowa długość materaca to ok. 200 cm. Poszczególne modele różnią się jednak szerokością. Wybierając mebel do spania dla dwóch osób, warto zadbać o to, aby szerokość powierzchni do spania wynosiła przynajmniej 140 cm. Dopasowując akcesorium do wielkości pokoju należy pamiętać, aby do wymiarów łóżka doliczyć szerokość ramy. Oprócz powierzchni do spania pojawiają się tu brzegi, których szerokość to zwykle min. 4-5 cm. Nie dotyczy to egzemplarzy w typie kontynentalnym, których wielkość jest spójna z wymiarami materaca.

Jak dobrać łóżko tapicerowane do własnego zapotrzebowania?

Poszukując najbardziej odpowiedniego łóżka, należy pamiętać o własnej wygodzie. Ważnym aspektem jest tutaj wysokość. Łatwość wstawania i siadania bez obciążania kolan zapewnią modele o wysokości nieprzekraczającej 70 cm. Warto również przywiązać wagę do takich elementów, jak wezgłowie i skrzynia na pościel. Miękkie i wygodne oparcie umożliwi czytanie lub oglądanie filmów w pozycji siedzącej. Uchroni również ścianę przed zabrudzeniami. Wybór modelu z takim elementem wyeliminuje problem wpadania poduszek pomiędzy mebel a ścianę. Łóżko wyposażone w schowek na pościel z pewnością ułatwi organizację przestrzeni w pomieszczeniu sypialnianym. Możliwy jest zakup mebla wyposażonego w takie akcesorium lub dokupienie dopasowanego kufra.

Jak wybrać mebel do sypialni w modnym stylu?

Wśród łóżek tapicerowanych odnaleźć można egzemplarze, które bez problemu dopasują się do najnowszych trendów aranżacyjnych. Łóżko, jako główny element wyposażenia sypialni posiada bardzo duży wpływ na charakter wnętrza. Tego typu egzemplarze często wybierane są do pomieszczeń w stylu glamour. Można tutaj wykorzystać modele pikowane w kolorze pudrowego różu, granatowym, srebrnym lub perłowym. W sypialniach retro doskonałym wyborem będą łóżka, na których wezgłowiach wyszyto pionowe panele. Najchętniej wybierane barwy to tutaj butelkowa zieleń, kolor musztardowy i błękit. W powyższych aranżacjach warto stawiać na obicia welurowe i aksamitne. Wybór tapicerowanego łóżka do sypialni skandynawskiej umożliwi nadanie aranżacji bardziej przytulnego charakteru. Sprawdzą się tu meble w odcieniach szarości i grafitu oraz chłodne, stonowane barwy. Czarne, grafitowe lub brązowe łóżko tego typu będzie też doskonałym rozwiązaniem w pomieszczeniu loftowym. Model dopasowany do gustu i zapotrzebowania domowników z pewnością okaże się korzystnym wyborem.