Jak wybrać nowoczesny fotel skandynawski do salonu?

Fotel to niezbędny element wyposażenia salonu. To właśnie dzięki niemu pokój dzienny nabiera charakteru i staje się wyjątkowy. Jak wybrać fotel w stylu skandynawskim, by był prawdziwą ozdobą salonu?

Praktycznie i elegancko

Styl skandynawski jest praktyczny, co nie znaczy, że meble skandynawskie nie są eleganckie. Warto pamiętać, że fotele w stylu skandynawskim są wygodne i solidne. Założeniem wnętrz skandynawskich jest tworzenie przestrzeni funkcjonalnych i ponadczasowych. I właśnie takie są fotele skandynawskie.

Nowoczesny fotel skandynawski uszak to najpopularniejszy z foteli sklepu Meblostrefa. Nie ma się czemu dziwić! Jest duży, wygodny i nawet kilka godzin można spędzić w nim bardzo wygodnie. Dużą zaletą uszaka są poręcze na wysokości głowy, czyli charakterystyczne uszy, które są znakiem rozpoznawczym fotela. To właśnie dzięki nim można wygodnie oprzeć głowę w czasie kilkuminutowej drzemki.

Do niewielkiego salonu

Fotel w stylu skandynawskim uszak jest pięknym meblem, ale zajmuje dużo miejsca. Nie w każdym pokoju dziennym się sprawdzi. Do salonu, który jest mniejszy również można znaleźć elegancki fotel w stylu skandynawskim. Warto jednak zwrócić uwagę na fotele, które sprawiają wrażenie bardziej filigranowych.

Nowoczesny fotel skandynawski finka ma drewniane poręcze. Jest stabilny i wytrzymały. Dzięki swojej budowie nie sprawia wrażenia dużego mebla. Jego zaletą jest wygodne oparcie, dzięki któremu można wygodnie się oprzeć.

Bardzo ciekawe są również niewielkie fotele w stylu skandynawskim bujane, które są niezastąpione do relaksu. Często są to fotele, które przypominają klasyczne uszaki, ale są dużo mniejsze. Idealne do niewielkich pokoi dziennych.