Sposób na dobrą organizację szafy

Szafa to mebel, które znajduje się praktycznie w każdym domu. Czasami jest to najbardziej zagracone miejsce, w którym panuje ogromny chaos i bałagan. Zbyt duża ilość ubrań i dodatków może niestety przetłumaczyć i sprawić problemy przy segregacji. Odrobina cierpliwości, sporo wieszaków na ubrania oraz drążek na ubrania, to zestaw ratunkowy.

Dobra organizacja szafy

drążek na ubrania

Każda szafa wymaga porządków od czasu do czasu. Warto zatem regularnie segregować ubrania i pozbywać się tych rzeczy, które nie są już potrzebne. To właśnie dzięki temu w szafie będą znajdować się tylko te rzeczy, które naprawdę lubi się nosić. Chociaż na początku pozbywanie się ubrań może przychodzić trochę opornie, praktyka naprawdę czyni mistrza. Z biegiem czasu, segregowanie ubrań wejdzie w krew, co pozwoli na lepszą organizację szafy.

Wieszaki i drążek na ubrania

Kiedy uda się już posegregować praktycznie całą zawartość szafy, kolejny krok to odpowiednie ułożenie ubrań i zawieszenie ich na wieszakach. Dobrze, jeżeli szafa posiada wygodny drążek na ubrania. To właśnie na nim można zawiesić większą ilość wieszaków, a następnie rzeczy posegregować na przykład zgodnie z kolorem czy typem ubrania. Dzięki temu już nigdy we własnej szafie nie zgubi się ulubionej rzeczy. Znajdzie ona swoje miejsce na przykład zgodnie z kodem kolorystycznym. Szeroki i mocny drążek na ubrania i duża ilość wieszaków to zatem akcesoria niezbędne do tego, aby z chaosem w szafie rozprawić się raz na zawsze.