Szafka RTV

Szafki RTV stały się już całkowicie oczywistym elementem wystroju w niemal wszystkich salonach. Osoby, które posiadają telewizor na środku salonu, na pewno interesują się znalezieniem dla niego odpowiedniego mebla.

Szafki, a na nich odbiornik

Właściwy dobór szafki RTV może bez większego wysiłku nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Po czym rozpoznać wyjątkową komodę telewizyjną? Dobra szafka RTV nie tylko cieszy oko, ale też nie narzuca się i nie przytłacza. Ma być uzupełnieniem, dzięki któremu użytkownik nabierze poczucia, że jego salon wreszcie jest kompletny. Jej celem jest dopełnienie obrazu salonu, w satysfakcjonujący sposób. Dla osób, które najlepiej czują się we wnętrzach eleganckich, zgodnych z nowoczesnymi trendami, ale jednocześnie z minimalistyczną sylwetką, odpowiedniej wielkości szafeczka pod telewizor będzie świetnym wyborem. Takie meble, pozwolą poczuć swobodę i komfort oraz świadomość, że salon został dobrze urządzony i wszystko jest w nim na właściwym miejscu. Niektórzy bardzo lubią spędzać długie zimowe wieczory przy dobrych filmach. Inni w wolnym czasie lubią zrelaksować się przy ulubionej grze z konsolą w ręku. Do tego celu trzeba zbudować w swoim salonie nastrój, który dostarczy jeszcze więcej wrażeń i przeżyć. Wybrać można oświetlenie LED do stolika pod telewizor, dla osób lubiących odważne rozwiązania jest 9-kolorowe oświetlenie RGB sterowane pilotem. Z takim światłem nuda nikomu nie groźna. 

szafki rtv

Garść historycznych ciekawostek

Powstanie pierwszych szafek telewizyjnych było ściśle związane z rozwojem telewizorów w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Od tego czasu szafki RTV coraz częściej stają się nieodzownym elementem wyposażenia każdego wnętrza, posiadającego wyposażenie w sprzęt audio-video! Wynikało to z rozprzestrzeniania się, ale także ewolucji telewizorów, radia i adapterów. Już w latach trzydziestych poprzedniego wieku, wraz z postępem następującym w wyniku rozwoju radia, pojawiły się pierwsze duże odbiorniki, umożliwiającego jego słuchanie. Do dziś sprzęty tego typu przeszły niesamowitą i nieoczekiwaną drogę ewolucji! Zestawy kina domowego, kopułowe kolumny, systemy Dolby Surround, telewizory 4K, ekrany OLED, plazma – ciągły rozwój i wprowadzanie nowych technologii przyprawia o zawrót głowy. Dziś szafki pod telewizory różnej wielkości dostępne są w każdym sklepie meblowym.