Wybieramy fotel do salonu

Niezawodnym meblem po długim dniu pracy, który zapewni chwilę relaksu i pomoże odzyskać siły, będzie wygodny fotel. Sprawdza się idealnie o każdej porze dnia, pozwala się odprężyć, komfortowo oglądać telewizję lub czytać ulubioną lekturę. W każdej chwili można zrobić sobie przerwę i usiąść na fotelu z kubkiem kawy czy herbaty, okryć się ciepłym kocem i rozkoszować muzyką sączącą się z głośników. Fotele do pokoju dziennego występują w przeróżnych wersjach, wobec czego można dobrać je do swoich potrzeb, preferencji, wielkości metrażu, stylistyki wnętrza itd.

Jaki powinien być fotel do salonu?

W każdym salonie przyda się wygodny mebel wypoczynkowy, z głębokim i rozłożystym siedziskiem. Ten model idealnie sprawdza się po całym dniu pracy, jako miejsce do zrelaksowania się. Można też wybrać mebel w skromniejszym wydaniu, o finezyjnych kształtach, rozkładany, z funkcją spania czy nawet masażu. Możliwości jest naprawdę wiele, a producenci foteli dwoją się i troją w projektowaniu coraz to bardziej innowacyjnych modeli. Mówić można tutaj o meblu wielofunkcyjnym, który służy do siedzenia, leżenia, drzemania, czytania, oglądania telewizji, słuchania muzyki. Wymagać powinno się od niego przede wszystkim wygody i solidności, ale niezwykle ważna będzie też trwałość i estetyka. Nowoczesne fotele zaskakują swoją formą i designem, stają się praktyczną dekoracją wnętrza. Koniecznie sprawdź to wszystko w sfmeble.

Istotną kwestią przy wyborze fotela jest zwrócenie uwagi na jego wymiary. Optymalna głębokość siedziska wynosi od 50 do 60 cm, a szerokość 50 cm. Można wtedy liczyć na odpowiednie podparcie dla ciała i odciążenie kręgosłupa. Na uwadze powinno się mieć także wysokość oparcia – im będzie ono wyższe, tym lepiej. Fotele ze zbyt niskim oparciem nie zapewniają mięśniom odpowiedniego podparcia, dlatego warto poszukać takiego o wysokości 70 cm.

fotele do pokoju

Rodzajów foteli jest naprawdę sporo, popularne są modele uszaki, kubełkowe, wyposażone w podnóżek i te najnowsze – masujące. Zwykłe fotele nie zapewniają nogom należytego odpoczynku, dlatego warto wybrać te z podnóżkiem, które pozwalają na trzymanie uniesionych nóg, co przekłada się na lepsze krążenie. Po ciężkim i męczącym dniu pracy taki mebel będzie nieoceniony, zapewni relaks i zniweluje powstałe obrzęki. Ciekawą opcją są różne fotele modułowe, które można złożyć w dużą sofę wypoczynkową, co stanowi świetną alternatywę dla klasycznej kanapy czy narożnika.