Jak umeblować mieszkanie pod wynajem?

Zakup apartamentu w centrum Wrocławia przez inwestora pod wynajem to dopiero pierwszy krok. Kolejnym, bardzo ważnym wyzwaniem, które stoi przed inwestorem, to umeblowanie mieszkania. Jak umeblować mieszkanie, by przyciągało najemców?

Jasne kolory

umeblowane mieszkanie - propozycja
Propozycja umeblowania mieszkania

Apartamenty w centrum Wrocławia, które będą w jasnych, słonecznych kolorach na pewno zachęcą nie jednego najemcę.

Jasne kolory mają jeszcze jedną zasadniczą zaletę. Optycznie powiększają mieszkanie. Dzięki jasnej kolorystyce mieszkanie będzie wydawało się przestronniejsze, weselsze i przede wszystkim czyste i zadbane. 

Solidnie, ale nie drogo

Materiały, które zostaną użyte do wykończenia wnętrz powinny być solidne. Zakup materiałów wątpliwej jakości tylko przysporzy inwestorowi pracy. Po ukończeniu najmu przez pierwszego klienta może się okazać, że mieszkanie jest zniszczone i wymaga remontu. Remont po każdym najemcy to koszt, który jest zupełnie niepotrzebny.

To, że materiały, które zostaną wykorzystane do wykończenia nowego mieszkania w centrum Wrocławia mają być solidne, nie znaczy, że muszą to być bardzo drogie materiały. Kafelki do łazienki nie muszą być z najnowszej kolekcji. Również kafelki do kuchni nie muszą być od najdroższych designerów. Ważne by wszystko było utrzymane w jednej stylistyce.

Czego nie robić?

Mieszkanie pod wynajem nie może być składowiskiem niepotrzebnych mebli. Meble muszą tworzyć kompozycyjną całość. Muszą pasować do siebie i nie mogą być zbieraniną starych mebli. Takie umeblowanie wnętrza przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Mieszkanie do wynajmu musi prezentować się elegancko. Musi być czyste i zadbane. Jest to podstawowy przepis na sukces.