Nowoczesne czy klasyczne – które krzesła wybrać?

Jak wybrać krzesła do jadalni, by służyły domownikom przez wiele lat i by dopasowywały się do różnych aranżacji wnętrz? Czy jest możliwe, by kupić jeden model, który wkomponuje się w klimat rustykalny, glamour, boho, nowoczesny czy skandynawski? Na co najczęściej zwracają uwagę klienci na zakupach i jakie modele najbardziej im się podobają? Co proponują designerzy i projektanci wnętrz w tej kwestii? Odpowiedź poniżej. 

Nowoczesne modele

Styl nowatorski zdecydowanie jest na topie. Piękne, designerskie meble o dość niestandardowych formach i w bardzo dobrym wykonaniu podbijają serca wielu klientów. Można je porównać trochę do stylu królewskiego, w którym jednocześnie dominowały ciężkie, mocne meble bardzo zdobione wraz z pięknymi, subtelnymi dodatkami we wnętrzach. Teraz klienci coraz częściej wprowadzają do swoich pomieszczeń odrobinę luksusu. Widać to choćby po tym, jakich krzeseł szukają do swoich jadalni. Nie są to bowiem proste modele wykonane z drewna, które miały jedynie służyć jako miejsce do jedzenia wspólnych posiłków. Teraz, krzesła, przy których domownicy spędzają sporo czasu bardziej przypominają fotele – miękkie, elegancko obite i niezwykle stylowe. 

Komfort ma znaczenie

Klienci w ostatnim czasie wolą wydać więcej na meble i mieć pewność, że będzie to zakup udany na lata, niż zaoszczędzić i kupić asortyment, który posłuży im jedynie przez dwa – trzy sezony. Krzesła do jadalni to bezapelacyjnie meble, które muszą być wygodne, komfortowe, a przy tym eleganckie. To w tym miejscu bowiem rodzina spędza czas na wspólnych posiłkach, to tu czasem biesiaduje się z gośćmi, którzy odwiedzają nasz dom oraz w tym miejscu celebrowane są ważne okazje jak np.: urodziny, święta, rocznice. Przyjemne w dotyku, miękkie, z odpowiednio wyprofilowanym oparciem i z wygodnymi podłokietnikami krzesła to zdecydowanie strzał w dziesiątkę i na taki model często stawiają klienci na zakupach. 

Czy klasyczne wzory są cały czas modne?

Mnóstwo osób zastanawia się, czy można kupić krzesła, które dopasują się do prostego, klasycznego wnętrza, jak i skandynawskiego, boho, czy nowojorskiego? Odpowiedź producentów mebli jest jednoznaczna w tym temacie: zdecydowanie tak. Trzeba jednak dobrze ich poszukać i wiedzieć co wybrać, by krzesła były uniwersalne i ponadczasowe, tak by mogły “iść z domownikami przez resztę życia”. Designerzy wnętrz oraz projektanci sugerują wówczas, by stawiać na prostotę i minimalizm. Krzesła mocne, stabilnie wykonane z drewna pomalowanego na ciemny kolor sprawdzą się idealnie. Wówczas warto zrezygnować z jakichkolwiek obić, by w razie zmiany aranżacji pomieszczenia – móc bez problemu dopasować je do konkretnego wystroju. Wówczas na takie krzesła należy samodzielnie położyć poduszki lub dodać do nich różne ozdobniki, by idealnie wkomponowały się w konkretny wystrój. 

Jak widać, zakup krzeseł wcale nie musi być taki trudny jak wydaje się to większości klientom. Trzeba tylko wiedzieć, na co zwrócić uwagę w sklepie i jakie modele są obecnie na czasie. Mając dylemat w sklepie – warto zapytać o pomoc sprzedawców.