Funkcjonalna sypialnia

Sypialnia powinna być pokojem, w którym odpoczywamy po trudach dnia. Bardzo często jednak jest to pokój, który ma wiele funkcji. Tu odpoczywamy, pracujemy i jednocześnie przechowujemy swoją garderobę. Jak zaplanować praktyczną i jednocześnie elegancką sypialnię?

Komfortowy sen

Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni. To od niego zależy, czy rano będziemy wstawać wypoczęci i pełni energii, czy zmęczeni i źli.

MebleFirany

Wygodne łóżko musi mieć odpowiednie rozmiary. Łóżko małżeńskie powinno mieć minimum 140 cm. 200 cm łóżko jest już dużym i komfortowym meblem. 160 cm wystarczy, by dwie osoby mogły się wygodnie wyspać.

Ład i harmonia

Ważnym elementem harmonijnej sypialni jest utrzymanie w niej porządku. Bałagan nie pomaga odpoczywać. W nieposprzątanym pomieszczeniu czujemy się poddenerwowani.

Szafy to konieczność, by móc uporządkować przestrzeń. W małych pomieszczeniach sprawdzą się szafy przesuwne, które pozwolą zaoszczędzić cenne miejsce.

Drzwi, które się otwierają zajmują pomieszczenie, które staje się małe i niepraktyczne. Funkcjonowanie w takim pomieszczeniu bywa kłopotliwe.

Projekt ciekawej szafy

Projektując szafy przesuwne należy dobrze zastanowić się, jak dużo miejsca wykorzystujemy na wieszaki, półki, a ile potrzeba koszy na bieliznę i inne drobiazgi. Każdy z nas jest inny, ma inne wymagania.

Bardzo ważne jest dopasowanie szafy do swoich indywidualnych potrzeb. Tylko dobrze zaprojektowana szafa pozwoli na utrzymanie porządku.

Estetyczna i przytulna sypialnia musi być również praktyczna. To porządek i ład pozwalają komfortowo odpocząć po długim dniu.