Komoda na nóżkach – ozdobna i funkcjonalna

Przyglądając się nowoczesnym meblom trudno nie zauważyć tego, że rośnie zainteresowanie tymi wyposażonymi w nóżki. Trudno się temu dziwić, bo zarówno komoda na nóżkach, jak i inne meble wyposażone w ten dodatek budzą ciekawość swoim niebanalnym wyglądem. Szybko można jednak przekonać się zresztą o tym, że nie jest to wcale ich jedyna zaleta.

Komoda na nóżkach – charakterystyka

komoda na nóżkach

Komoda – bez względu na jej wygląd – jest zaliczana do tych mebli, w przypadku których trudno spodziewać się, że kiedykolwiek stracą na aktualności. Towarzyszy nam od wieków i nadal zachwyca nie tylko ciekawym wyglądem, ale również funkcjonalnością. Ta, które jest wyposażona w wysokie nogi, jest zdecydowanie bardziej oryginalna niż klasyczne rozwiązania. Jej niekwestionowanym atutem jest również to, że pasuje nie tylko do klasycznego wnętrza, ale i do nowoczesnego salonu.

Oczywiście, nie każdy mebel tego rodzaju jest tak samo solidny. Przy zakupie warto więc zwrócić uwagę zarówno na solidność samych nóżek, jak i na sposób ich mocowania. Zyskamy w ten sposób pewność, że mebel nie ulegnie przypadkowemu uszkodzeniu.

Największe zalety komody na nóżkach

Osoby zainteresowane zakupem komody na nóżkach nie ukrywają, że zwracają uwagę przede wszystkim na jej niebanalny wygląd. Z całą pewnością nie jest on jednak jej jedynym atutem. Wśród zalet tego mebla wymienia się też

  • optyczne powiększenie komody,
  • łatwość, z jaką można utrzymać ją w czystości,
  • uniwersalność.

Warto mieć też na uwadze, że komoda na nóżkach jest meblem mobilnym. Bez większego wysiłku można przestawić ją z jednego miejsca w inne wpływając w ten sposób na wygląd salonu lub sypialni.