Jak wybrać modne i funkcjonalne krzesła barowe?

Krzesła barowe kojarzone są głównie z wyposażeniem pubów. Wysokie stołki zwane hokerami okazują się jednak praktycznym rozwiązaniem w wielu domach. Dzięki rosnącej popularności, w sklepach dostępne są akcesoria posiadające różne designy. Ze względu na to, bez problemu można dopasować odpowiedni model do zapotrzebowania i stylu aranżacyjnego. Jak wybrać krzesła barowe i dlaczego mogą okazać się funkcjonalnym rozwiązaniem?

Gdzie sprawdzą się hokery?

Stołki barowe są zdecydowanie wyższe od standardowych krzeseł. Dlatego też okazują się doskonałym rozwiązaniem przy wysoko umieszczonych blatach. Aby korzystanie z siedzisk było wygodne, pomiędzy krawędzią blatu a ich skrajem powinno znajdować się ok. 30 cm wolnej przestrzeni. Standardowa wysokość hokerów to ok. 70 – 80 cm. Takie akcesoria mogą być odpowiednie do niewielkich lub nieustawnych pomieszczeń. Modnym rozwiązaniem w wielu kuchniach i salonach z aneksem jest tzw. wyspa kuchenna. Do wysokiego blatu roboczego pełniącego również funkcję jadalnianego stołu doskonale dopasują się barowe stołki. Warto zwrócić uwagę na to, aby krzesła można było wygodnie wsunąć pod stołową płytę. Częstym rozwiązaniem w mieszkaniach, w których brakuje miejsca na jadalnię, jest umieszczanie w kuchni specjalnego blatu, który ma pełnić funkcję stołu. Również w tej sytuacji wygodnym rozwiązaniem mogą okazać się hokery. W luksusowych wnętrzach takie krzesła ustawiane są przy barkach z alkoholem.

Jakie krzesła barowe wybrać?

Barowe stołki tworzone są z różnych materiałów. Posiadają również wiele ciekawych konstrukcji i designów. Odpowiednio dobrane akcesoria powinny być przede wszystkim praktyczne. Dla zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody zaleca się wybierać modele wyposażone w oparcia i podłokietniki. To rozwiązanie wskazane w sytuacjach, kiedy krzesła będą użytkowane często lub przez wiele godzin. Osoby wybierające stołki, z których domownicy będą korzystać raz na jakiś czas, mogą bez obaw zdecydować się na modele z samym siedziskiem. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby było odpowiednio wyprofilowane.

Za jedne z najwygodniejszych modeli uznawane są hokery tapicerowane. Miękkie siedzenia zapewniają wyjątkowo wysoki poziom komfortu użytkownikom. Decydując się na takie elementy, warto wybierać egzemplarze z obiciami z materiałów, które łatwo będzie utrzymać w czystości. Osoby, dla których bezproblemowe czyszczenie jest najważniejszym aspektem doboru krzeseł, powinny zdecydować się na modele z siedziskami z metalu, tworzyw sztucznych lub lakierowanego drewna.

Jak dopasować hokery do aranżacji?

Dzięki szerokim możliwościom wyboru różnych rodzajów krzeseł barowych spomiędzy takich modelów: https://witek.pl/meble/typy-mebli/krzesla/krzesla-barowe/, odnalezienie wersji dopasowanych do wystroju nie stanowi problemu. We wnętrzach skandynawskich sprawdzą się stołki drewniane. Mogą posiadać siedziska w barwach bieli, szarości lub kremowych odcieniach.  W aranżacjach industrialnych doskonale sprawdzają się krzesła w całości wykonane z metalu. Tapicerowane, jednokolorowe hokery skomponują się z wnętrzem retro. Odpowiednio dopasowane krzesła z pewnością okażą się modnym i funkcjonalnym rozwiązaniem.