Sofa ogrodowa – praktyczny mebel dla miłośników wyjątkowego komfortu!

Jeszcze do niedawna jedyne meble ogrodowe, które można było znaleźć w sklepach, stanowiły plastikowe krzesełka, nieestetyczne stoliki i tekstylne leżaki. Obecnie jednak producenci wymyślają coraz bardziej ciekawe, praktyczne i stylowe meble do ogrodu. Osobom, którym zależy na wyjątkowym komforcie podczas odpoczynku na świeżym powietrzu na pewno przypadnie do gustu funkcjonalna sofa ogrodowa. Czym się kierować podczas kupna tego mebla?

Sofa ogrodowa – jeden mebel, wiele wersji

Sofa ogrodowa z propozycji sklepu SFMeble stała się bardzo popularnym produktem, dlatego producenci oferują rozmaite modele i przeróżne wersje, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przed podjęciem decyzji odnośnie zakupu sofy do ogrodu, warto zastanowić się chwilę nad jej przeznaczeniem. Na rynku dostępne są wieloelementowe zestawy tarasowe, w skład których wchodzi kanapa, fotel, krzesła i wygodne pufy.

Drzewa_kwiaty_fototapeta

Dużym zainteresowaniem cieszą się też sofy narożne, które doskonale sprawdzą się na balkonie albo tarasie o dużej powierzchni. Ciekawą opcją są kanapy modułowe w kształcie litery L. Tego typu meble można dowolnie ułożyć według własnych potrzeb i preferencji. Są praktyczne i dają wiele możliwości, jeśli chodzi o relaks na świeżym powietrzu. Sofa ogrodowa może mieć także formę kilkuosobowej huśtawki.

Taki mebel można postawić nie tylko na płaskiej powierzchni, ale również na trawniku, w cieniu drzew lub w pobliżu oczka wodnego. Najpopularniejsze są kanapy ogrodowe trzyosobowe, ale wiele modeli dedykowanych jest większej ilości osób.

Materiał wykonania a funkcjonalność mebla

Planując kupno mebli do ogrodu szczególną uwagę należy zwrócić na ich konstrukcję oraz materiał wykonania. To właśnie od tych czynników w dużej mierze będzie zależeć ich funkcjonalność i komfort. Najczęściej wybierane są kanapy ogrodowe z takich materiałów, jak:

  • rattan,
  • technorattan,
  • drewno naturalne,
  • wiklina.

Każdy z nich ma swoje wady i zalety, a wybór należy starannie przemyśleć. Korzystną opcją jest technorattan, czyli polietylenowa plecionka odporna na warunki atmosferyczne. 

Sofa ogrodowa z technorattanu prezentuje się wyjątkowo nowocześnie i elegancko i pasuje niemal do każdej aranżacji ogrodu. Wspomniane tworzywo jest też niezwykle trwałe, odporne na odkształcenia i promieniowanie UV. Mebel można udekorować miękkimi poduszkami, które nie tylko podniosą jego walory estetyczne, ale też pozytywnie wpłyną na komfort użytkowania.