Tworzymy industrialną aranżację

Aranżacje w stylu industrialnym cieszą się ostatnimi czasy ogromną popularnością. Surowe i wyeksponowane cegły, goły, niczym niezabezpieczony beton, ale także industrialne lampy, które nadają całemu pomieszczeniu szczególnego charakteru, to cechy szczególne tego rodzaju aranżacji wnętrza. Jak zatem stworzyć takie industrialne pomieszczenie?

Industrialne oświetlenie

Najważniejszą sprawą, którą buduje wszystkie wnętrza, nie tylko te w aranżacji industrialnej, jest oczywiście oświetlenie. Nie chodzi tu jednak w głównej mierze o barwę i moc świecenia danej lampy, lecz o to, w jaki sposób została ona wykonana.
Lampa industrialna (zobacz np. tutaj) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i niemal ikonicznych stylów wykonywania oświetlenia domowego. Jej niezwykle prosta i minimalistyczna budowa, która najczęściej składa się tylko ze stojaka, pustego, metalowego klosza i gołej, niczym niezabezpieczonej żarówki jest tym, co potrafi wskazać dosłownie każdy, nawet niezaznajomiony z tym stylem inwestor.

Dodatki wykańczające

Co oprócz oświetlenia i eksponowanych gołych cegieł i betonu doskonale sprawdza się podczas aranżowania industrialnego wnętrza? Może to być sporym zaskoczeniem, jednak jako dodatki do takiego wnętrza idealnie sprawdzają się niezwykle miękkie i obszerne pufy i sofy. Oczywiście najlepiej, jeśli będą one w stonowanych kolorach bliskich szaremu lub metalowemu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nieco zaszaleć i zastosować nieco bardziej pastelową kolorystykę.