Jak dobrać płyty tarasowe?

W wielu domach taras jest miejscem, gdzie odpoczywamy, przyjmujemy gości, grillujemy i ogólnie jest strefą relaksu. Dzięki temu często jest ulubionym miejscem, a co za tym idzie, chcemy, żeby prezentował się jak najlepiej. Jeżeli planujecie remont tarasu i szukacie sprawdzonego i skutecznego sposobu na jego odmianę, to idealnym rozwiązaniem są płyty tarasowe. Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór, a płytki tarasowe dostępne są w bardzo szerokiej gamie wzorów i kolorów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zastosowanie płyt tarasowych

płyty tarasowe

Szeroka gama kolorystyczna i stylistyczna sprawia, że płyta tarasowa znajdzie bardzo szerokie zastosowanie w naszym ogrodzie. Zanim zdecydujemy się na konkretne płytki ogrodowe, powinniśmy sprawdzić ich parametry i według tych parametrów je dobrać, np. czy są mrozoodporne, czy wytrzymają dużą wilgotność. Pod uwagę musimy wziąć funkcję, jaką mają pełnić w naszym ogrodzie. Inne płytki potrzebujemy na zadaszony taras, inne na taras odsłonięty a jeszcze inne na ścieżkę w ogródku. W przypadku, gdy  płyty na taras będą na dworze, odsłonięte – to muszą być mrozoodporne.

Kliknij tutaj, by sprawdzić ofertę płyt tarasowych.

Parametry techniczne

Wybierając płytki tarasowe zewnętrzne na taras, powinniśmy brać pod uwagę ich grubość. Ma to wpływ na obciążenie, jakiemu poddawany jest nasz taras. Dodatkowo grubość ma wpływ na to, czy płytka tarasowa zmieści się pod drzwiami.  Szczególnie istotne jest, to kiedy już mamy betonową wylewkę na naszym tarasie.

Jak widać, możliwości jest bardzo wiele i każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Dopasować możemy między innymi kształt, wzory jak i kolory płytek, które chcemy ułożyć na naszym tarasie.