W czym może nam pomóc ścisk stolarski?

W bardzo wielu przypadkach ścisk stolarski okazuje się potrzebny, przy wykonywaniu różnorodnych prac, choć najczęściej powiązany jest z tymi stolarskimi, oraz możliwości zastosowania go zgodnie z funkcją jaką de facto ma pełnić. Jednak ścisk stolarski, to również alternatywa dla wszystkich osób, które potrzebują wręcz “dodatkowej dłoni” jaka przytrzyma im, zapewni stabilizację lub pozwoli na cięcie, klejenie czy obróbkę poszczególnych elementów i komponentów.

W czym może nam pomóc ścisk stolarski?

W czym może nam pomóc wspomniany ścisk stolarski oferowany tutaj? Jego najważniejszym oraz podstawowym zadaniem, pozostaje możliwość utrzymania przedmiotów w stabilnej do tego pozycji, umożliwia to ich szlifowanie, wiercenie czy cięcie w znacznie bezpieczniejszy, wygodniejszy oraz łatwiejszy sposób. Dodatkowo stanowi idealne rozwiązanie dla kogoś, kto zamierza kleić różnorodne materiały, poprzez ich ściśnięcie zadbamy o precyzję i dokładność, nic nie stoi na przeszkodzie by ścisk stolarski pozwolił na utrzymaniu niektórych elementów jakie zamierzamy poddać obróbce pod wyznaczonym do tego kątem, zazwyczaj prostym.

Dostosuj ścisk stolarski do swoich potrzeb

Przy wyborze oraz zakupie ścisku stolarskiego, warto pomyśleć o tym, aby był on w pełni funkcjonalny, jednocześnie wytrzymały, również dobrze przemyśleć inne kwestie takie jak:

  • Rodzaj materiału z którego ścisk stolarski jest wykonany, dużym zainteresowaniem cieszą się te stworzone z nylonu oraz stali czy włókna szklanego
  • Zakresie pracy samego ścisku, a więc odniesieniu do głębokości szczęk oraz długości prowadnicy
  • Dozowanie siły nacisku
  • Dysponowanie elementami ułatwiającymi jego użytkowanie, w tym uchwytem antypoślizgowym


Postarajmy się dostosować ścisk stolarski, jaki będzie dopasowany do naszych potrzeb, tutaj należy wspomnieć o różnych rodzajach takich jak:

  • Ściskach automatycznych
  • Ściskach narożnikowych
  • Ściskach typu C lub F
  • Ścisku samozaciskowym