Klamki do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych

Drzwi bez klamki nie mają racji bytu, a sama klamka pełni dzisiaj rolę nie tylko użyteczną, ale także dekoracyjną. Klamka do drzwi w dzisiejszych czasach ma wiele wzorów i przedstawiana jest w wielu różnego rodzaju stylach. Wszystko to zmierza do tego, ze klamka do drzwi doskonale wypełnia dzisiaj daną przestrzeń i równocześnie nadaje jej charakteru i dekoruje ją.

Klamki do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych

Inne warunki musi spełniać klamka do drzwi zewnętrznych, a inne klamka do drzwi wewnętrznych. Klamki do drzwi wewnętrznych mogą być tylko funkcjonalne i dekoracyjne natomiast klamki do drzwi zewnętrznych muszą być odporne na wilgoć i na złe warunki atmosferyczne. Producenci wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów produkują przeróżne klamki, które spełniają kolejne oczekiwania klientów. Bardzo przydatne są klamki balkonowe z zamkiem i klamki do okien, również zamykane na klucz. Tego typu klamki zapewniają bezpieczeństwo, ale także spełniają wszelkie określone warunki.

Dodatkowe akcesoria

Producenci produkują klamki, z których zawsze każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo do klamek proponowane są różnego rodzaju akcesoria. Klamki mają ciekawe rozety, czyli szyldy zamkowe, specjalne odbojniki oraz nakładki, by otwierać je łokciem, a nie dłonią. Dzisiaj klamki są produkowane jako elegancki dodatek do drzwi i dla wielu osób są eleganckim dodatkiem do stylu i charakteru danego wnętrza lub danej elewacji, jeśli chodzi o klamki do drzwi zewnętrznych.
Mała klamka ma dzisiaj specjalne zadania.