Płyty MDF: zalety

Płyty MDF są niezwykle znanym surowcem, który w ostatnim czasie stosuje się między innymi do produkcji elementów meblarskich, takich jak meble oraz blaty. Oprócz tego, można je zastosować chociażby w budownictwie. Powstają w wyniku sprasowania włókien drzewnych połączonych z organicznymi związkami żywicznymi.

 

Czym jest płyta MDF?

Płyta MDF to surowiec bardzo popularny, który wykorzystuje się do między innymi produkcji mebli, a także różnego rodzaju elementów z zakresu wyposażenia wnętrz. Płyty dzielą się na trzy rodzaje, to jest: MDF, HDF oraz LDF, czyli kolejno średnią, wysoką i niską gęstość. Każda z nich ma odmienne zastosowanie.

 

Zalety płyt MDF

Płyty MDF posiadają szereg zalet. Przede wszystkim posiadają gładką powierzchnię, którą można pokryć farbą, laminatem, okleiną (sztuczną lub naturalną), bądź lakierem. Oprócz tego, jest ona łatwa w utrzymaniu czystości, a więc wszelakie zabrudzenia można usunąć jedynie z pomocą środków myjących Materiał ten jest także łatwy w obróbce – nie pęka i nie łamie się podczas cięcia lub frezowania.

Płyty MDF znajdują swoje zastosowanie w meblarstwie oraz w aranżacji wnętrz. Stosuje się je także do produkcji blatów kuchennych oraz stołowych.

Warto nadmienić także, że można je zakupić w sklepach budowlanych i marketach z wyposażeniem wnętrz. Ich grubość jest zależna od przeznaczenia. Płyta MDF posiada różne wymiary sprawdź aktualne ceny: https://www.belmeb.pl/plyta-mdf-surowa-18-mm.html