Wady i zalety drewnianych parapetów

Wiele jest osób, które nie wyobrażają sobie mieszkania w pomieszczeniu, które wyposażone jest w parapet wewnetrzny wykonany z plastiku, czy też z kamienia. Dla wielu osób jedynym materiałem, z którego parapet może być zrobiony, jest naturalne drewno. Jakie są konkretnie zalety tego rodzaju parapetu, które powodują, że cieszy się on tak dużym powodzeniem? Czy takie parapety mają jednocześnie jakieś wady?

Parapet drewniany — najważniejsze zalety

Nie da się ukryć, że drewniane parapety doceniane są przede wszystkim z powodu ich wyglądu. Naturalne drewno wygląda po prostu rewelacyjnie i sprawdzi się w dosłownie każdym pomieszczeniu i o każdej aranżacji. Nie da się również ukryć tego, że tego typu wewnętrzne parapety są także bardzo mocne i odporne na mechaniczne uszkodzenia. Dodatkowo są bardzo eleganckie i estetyczne.

Wady drewnianych parapetów

Niestety nie ma produktu idealnego, toteż parapet wykonany z drewna również posiada kilka wad. Jedną z najważniejszych jego słabości jest wilgoć. Nie da się ukryć, że nie poleca się stosowania takich parapetów w pomieszczeniach, które cierpią z powodu nadmiaru wilgoci. Jeśli chce się zachować piękny wygląd i styl drewnianego parapetu, zdecydowanie najlepiej do takiego pomieszczenia wybrać tańszy, lecz zdecydowanie mniej narażony na działanie wilgoci wewnętrzny parapet MDF. Nie można oprócz tego zapominać, że parapety z drewna wymagają ciężkiej i częstej pracy przy ich konserwowaniu. Bez tego taki parapet bardzo szybko ulegnie zniszczeniu i nie będzie już tak dobrze i pięknie wyglądał.