Dlaczego warto stosować listwy przypodłogowe mdf?

Listwy przypodłogowe mdf są jednym z najczęściej wybieranych elementów wyposażenia każdego domu lub mieszkania. Pełnią one funkcje nie tylko estetyczna, lecz także bardzo praktyczną. Sprawiają, że dane pomieszczenie wygląda lepiej, lecz także zabezpiecza ściany przed zniszczeniem. Jak to jednak wszystko wygląda w szczegółach? Dlaczego warto stosować takiego rodzaju listwy?

Strona estetyczna

listwa przypodłogowa mdf

Listwa przypodłogowa dla wielu inwestorów pełni funkcje jedynie estetyczną. Przede wszystkim doskonale wypełnia pomieszczenie, a także nadaje mu nieco innego, bardziej eleganckiego charakteru. Co jednak niezwykle istotne, takiego rodzaju listwa zakrywa szczelinę pomiędzy podłogą a ścianą. Szczelina ta jest konieczna, aby podłoga mogła swobodnie pracować, bez powstawania w jej strukturze naprężeń mogących ją uszkodzić. Oczywiście ta wolna przestrzeń niezbyt ładnie wygląda, więc lepiej jest ją przykryć za pomocą listwy przypodłogowej.

Zalety praktyczne

Oczywiście estetyka i strona wizualna pomieszczenia to nie wszystko, o czym warto pamiętać, gdy wybiera się taki element wyposażenia jak listwa przypodłogowa (więcej szczegółów tutaj). Charakteryzuje się ona bowiem bardzo dużą zaletą od strony praktyczności. Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba, że szczelina pomiędzy podłogą a ścianą gromadzi ogromne ilości brudu, więc jeśli nie chce się go usuwać ręcznie, lepiej szczelinę po prostu przykryć.
To jednak nie wszystko, ponieważ oprócz tego taka listwa chroni ścianę przed zniszczeniem. Często bowiem zdarza się tak, że nieumyślnie uderzy się np. odkurzaczem, czy też szczotką w ścianę, co może spowodować jej odkruszenie lub też pobrudzenie. Gdy na ścianie w tym miejscu będzie listwa, to właśnie ona przejmie całe uderzenie.