Rodzaje parapetów wewnętrznych

Nie ulega wątpliwości, że współczesne parapety wewnętrzne pełnią wiele różnych funkcji. Mianowicie odpowiednio kierują ciepło z grzejników, chronią przed kurzem, czy też zdobią pomieszczenie. Obecnie parapety montuje się już na etapie tynkowania ścian, dlatego też warto zastanowić się, jaki materiał najlepiej sprawdzi się w danym wnętrzu.

Rodzaje parapetów wewnętrznych

Oczywiście parapety wewnętrzne powinny być wykonane z trwałych i solidnych materiałów. Jednak ważne jest także dopasowanie ich do wystroju pokoju oraz kolorystyki okna. Nowoczesny parapet jest produkowany z takich materiałów, jak drewno, kamień oraz konglomerat. Naturalnie każdy z tych materiałów posiada zarówno zalety, jak i wady. W obecnych czasach konsumenci najchętniej wybierają parapety drewniane, gdyż doskonale one komponują się z drewnianymi ramami okien. Z kolei ich powierzchnia zazwyczaj jest lakierowana, dzięki czemu są one bardzo łatwe w czyszczeniu. Kolejnym rodzajem są parapety z płyt drewnopochodnych, w której można wyróżnić kilka typów. Pierwszy z nich to parapety produkowane z płyt postformingowych. Płyty postformingowe to płyty, które składają się z dwóch warstw. Pierwszą warstwą jest płyta pilśniowa, a drugą laminat. Warto zaznaczyć, że w grupie parapetów z materiałów drewnopochodnych wyróżnia się lakierowana płyta MDF. Płyta ta powstaje z włókien drzewnych, które zostają połączone utwardzonymi związkami organicznymi. Więcej można przeczytać na stronie GoldDoor.pl.

Parapety wewnetrzne

Parapety PCV z tworzyw sztucznych

Ceny parapetów z tworzyw sztucznych są dość niskie i zyskały dużą popularność. Co więcej, na rynku dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach. Ponadto parapety PCV są odporne na wilgoć, lekkie oraz łatwe w montażu. Z całą pewnością można je montować w łazienkach i kuchniach.