Meble z drewna czy z płyty MDF?

Zanim zacznie się przeglądać katalogi z meblami, warto odpowiedzieć sobie na pytanie z jakiego materiału mają być wykonane. Obecnie wybór mebli jest bardzo duży, najtrwalsze będą te z drewna, jednak mogą przytłaczać wnętrze. Dużo osób decyduje się na meble z płyt, może być to płyta fornirowana, foliowa albo komórkowa z wypełnieniem z papieru.

Wyposażenie z litego drewna będzie oczywiście najdroższe, jednak równocześnie najtrwalsze. Meble drewniane mają to do siebie, że można poddać je renowacji, także decydując się na przykład na zmianę stylu w mieszkaniu nie trzeba wymieniać mebli na nowe, tylko można je przemalować.

 

Meble z płyt fornirowanych są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, choć nie będą aż tak wytrzymałe, jak drewniane. Obecnie większość salonów meblowych sprzedaje tego typu wyposażenie do domu, wybór jest duży, można szukać też w sklepach online, gdzie zazwyczaj wybór jest większy i ceny są dużo przystępniejsze, nawet doliczając koszty wysyłki. W sieci można znaleźć meble o ciekawym designie, także jak chce się urządzić mieszkanie w oryginalnym, niepowtarzalnym stylu, najlepiej szukać w salonach meblowych internetowych.

Oferta płyt fornirowanych: https://www.belmeb.pl/plyta-fornirowana-dab-naturalny-18-mm.html

Zakup mebli to inwestycja na lata, dlatego warto dołożyć starań i wybrać takie, które będą mogły długo posłużyć. Oczywiście gusta są różne, tak czy inaczej wyposażenie musi pasować do wystroju pozostałych pomieszczenie, co jest kluczowe. Trzeba pamiętać również o odpowiednim oświetleniu.