Przycisk do spłuczki – o czym warto pamiętać?

Wybór przycisku do spłuczki może wydawać się dość prostym zadaniem. Jednak podczas zakupu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jakie rodzaje przycisków do spłuczek można wyróżnić? Na jakie właściwości warto zwrócić uwagę?

Rodzaje przycisków do spłuczek 

Przyciski do spłuczek stanowią nieodłączny element każdej łazienki. Wykonane są z różnych materiałów, ponad to są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Pod względem kształtu, wyróżnić można przyciski pojedyncze lub podwójne. Pierwsze z nich posiadają funkcję stop, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się w toaletach publicznych. Jednorazowe naciśnięcie powoduje opróżnienie całego zbiornika wody. Przycisk podwójny odpowiada za ilość zużytej wody. Najczęściej dostępne są modele 3 i 6 litrowe. Przyciski do spłuczki wyróżnia się także na podstawie sposobu uruchomienia. Mogą one być:

  • pneumatyczne – spłukiwanie ręczne, które można umieścić na podłodze lub w ścianie. 
  • elektroniczne – tzw. bezdotykowych. Działają na podczerwień. Są znacznie bardziej higieniczne. 
  • manualne – uruchamianie następuje poprzez naciśnięcie dłonią. Zdecydowanie najbardziej popularne. 

W przypadku wyboru materiałów najczęściej spotyka się przyciski do spłuczek wykonane z plastiku lub metali szlachetnych. Przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych, dostępne są w różnorodnych barwach, odporne są na warunki panujące w łazience. Metale szlachetne są zdecydowanie bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać nawet podczas czyszczenia. Różnorodność przycisków do spłuczki generuje duże możliwości wyboru, ale także może stanowić pewną trudność. Na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas wyboru przycisku? Znajdź odpowiedź na to pytanie tutaj: https://lazienka-rea.com.pl/toalety-ubikacje/przyciski-do-spluczki.html

Przycisk do spłuczki

Przycisk do spłuczki – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej spłuczki może okazać się nie lada wyzwaniem. Odpowiedni przycisk powinien nie tylko łączyć się ze stylem łazienki, ale przede wszystkim spełniać wymogi funkcjonalne. Dlatego też podczas wyboru warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • zużywanie wody – najczęściej spotyka się przyciski podwójne 3 i 6 litrów. Bardziej ekologiczne okazują się być modele 2 i 4 l. Niektóre z nich posiadają dodatkową funkcję “stop”, dzięki której można zużyć taką ilość wody, jaka jest potrzebna. 
  • materiał – plastikowe przyciski są znacznie bardziej powszechne ze względu na swoją ceną. Wykonane z metalu lub szkła są trwalsze, ale także droższe. 
  • sposób uruchamiania – aspekt ten zależy tylko i wyłącznie od własnych preferencji i wygody. 

Wielu producentów oferuje także funkcje dodatkowe, np. miejsce na tabletki do czyszczenia, oświetlenie LED, a także automatyczne spłukiwanie zapobiegające powstaniu kamienia podczas długiego nieużywania.