Płyn antystatyczny do prania bielizny w pralce i ręcznie — rodzaje

Syntetyczne ubrania są tak samo popularne, jak naturalne tkaniny. Ubrania wykonane z tkanin syntetycznych są trwałe, niedrogie i łatwe w pielęgnacji. Mają jednak jedną dużą wadę, a mianowicie zdolność do elektryzowania się. Jednak ten problem można rozwiązać w prosty sposób. Możesz zapobiec gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych w tkaninach syntetycznych, stosując płyn antystatyczny do prania.

Dlaczego tkaniny się elektryzują?

plyn do plukania antystatycznyKażda tkanina, zwłaszcza pochodzenia nienaturalnego, zawiera dodatnie lub ujemne ładunki elektryczne. Prąd powstaje w wyniku zetknięcia się ze sobą różnie naładowanych cząstek. Odzież syntetyczna składa się z różnych rodzajów włókien. Kiedy odzież jest zdejmowana, tarcie między różnymi włóknami powoduje wyładowanie elektryczne.

Rodzaje środków antystatycznych

Antystatyk to produkt, którego głównym składnikiem jest zazwyczaj alkohol lub woda, mający zapobiegać gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych na powierzchni odzieży, włosów czy mebli. Dobry płyn antystatyczny do prania kupimy w internecie.
Rodzaje antystatyków są następujące:

  • Rozpylacze. Ta forma produktu jest najbardziej popularna. Aerozole występują w formie alkoholowej i wodnej. Te pierwsze mają ostry zapach i mogą wywoływać alergie, podrażnienie błon śluzowych nosa, pieczenie i swędzenie. Zaleca się stosowanie antystatyków alkoholowych w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Główną zaletą sprayu na bazie alkoholu jest jego szybkie działanie. Spray wodny jest mniej szkodliwy i odpowiedni dla alergików.
  • Skoncentrowana pasta lub krem. Ta forma środka antystatycznego powinna być rozcieńczona wodą i jest zazwyczaj stosowana do odzieży wykonanej z kapronu, nylonu i sztucznego futra.
  • Płynny środek antystatyczny. Do stosowania podczas mycia. Oprócz tego, że zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych, sprawia, że odzież jest bardziej miękka.