Moje meble w ogrodzie

Wiosną ogrody budzą  się do życia. Słońce świeci coraz mocniej, kwiaty kwitną a ptaszki śpiewają. Ogrodnicy amatorzy każdą chwilę spędzają na sianiu, sadzeniu i pielęgnowaniu ogrodu. I tu właśnie na scenę wkraczają meble ogrodowe. Nie obejdzie się bez nich żaden ogród czy to mały, czy duży. Oferta mebli do ogrodu jest ogromna i bardzo zróżnicowana. To może być przecież zarówno małe plastikowe składane krzesełko, jak i ogromna sofa z poduszkami i zintegrowanym daszkiem. Wybór oszałamia !

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli ogrodowych ?

Meble przeznaczone do ogrodu powinny być przede wszystkim odporne na warunki atmosferyczne w tym przede wszystkim deszcz i promieniowanie słoneczne. Jeżeli zostają w ogrodzie na zimę, to oczywiście muszą dobrze znosić niskie temperatury i mróz. 

meble do ogrodu

Powinny być lekkie, o ile zamierzamy je przenosić czy chować na zimę. Jeżeli dysponujemy zadaszonym tarasem i sprzęty nie będą przesuwane nie ma to aż takiego znaczenia. 

Bardzo istotna jest również funkcja, jaką meble w ogrodzie mają pełnić. To kluczowa kwestia. Stworzenie komfortowego salonu wypoczynkowego czy jadalni na dwanaście osób na świeżym powietrzu zdecydowanie różni się od ustawienia w kącie klasycznego leżaka w paski. Wiele zależy tu oczywiście od budżetu, jaki zostanie na urządzenie przeznaczony.

Meble ogrodowe – najpopularniejsze materiały 

Klasyczne meble znane z dawnych ogrodów  to meble drewniane albo wiklinowe. Obecnie są również bardzo popularne. Z tym że drewno sosnowe zastąpiono bardziej wytrzymałym drewnem z drzew egzotycznych np. akacją lub tekiem.  Od wielu lat popularność utrzymują meble w stylu kolonialnym. Oryginalnie wykonane z rattanu, teraz z dużo trwalszego technorattanu. Jeżeli chodzi o meble plastikowe, to dzięki nowym technologiom zyskują na znaczeniu. Są trwałe i odporne. A wysokiej klasy plastik pozwala na tworzenie designerskich sof czy foteli.  Koniecznie sprawdź https://www.e-sas.pl/meblowykat/meble-ogrodowe.