Jakie zawiasy stosuje się w meblach?

Wybierając meble, klienci zazwyczaj zwracają uwagę na wiele szczegółów. Co ciekawsze, nie zawsze najważniejszą kwestią jest przede wszystkim ich wygląd, tak samo ważna jest ich funkcjonalność oraz to, jakie elementy zostały użyte do ich produkcji. Jednym z tych, które budzą zainteresowanie potencjalnych klientów są między innymi zawiasy meblowe.

Odpowiednie zawiasy – trwałość mebli na lata

Zawiasy to jedna z tych części meblowych, która pracuje niezwykle często i jest narażona na duże ryzyko uszkodzenia. Dlatego też muszą być odpowiednio dopasowane nie tylko do wyglądu mebli, ale także muszą być wykonane w sposób gwarantujący ich trwałość. W większości mebli stosuje się typy zawiasów, które nie są widoczne przy zamkniętych drzwiczkach, co sprawia że całość prezentuje się o wiele lepiej. Aby jednak dawały one gwarancję odpowiedniego ich użytkowania niezbędne jest zamontowanie właściwej ilości. zależnej często od wymiarów jak również wagi drzwiczek. W meblach kuchennych stosuje się coraz częściej specjalnie zaprojektowane zawiasy, nazywane powszechnie „cichym domykiem”. Dzięki nim drzwiczki nie uderzają w meble z całą siłą, a delikatnie się domykają.

Zawiasy zewnętrzne – do jakich mebli?

W ofercie producentów mebli można znaleźć modele z zawiasami zewnętrznymi. Najczęściej są one wykorzystywane w meblach stylizowanych na antyczne, dzięki czemu ich wygląd jest taki jaki powinien być. Dodają one im uroku ale jednocześnie sprawiają, że meble wydają się duże i ciężkie, dlatego też nie wszyscy się na nie decydują.