Wyposażenie domu

Czajnik to sprzęt niezbędny w domu, biurze czy na działce. Jest obowiązkowy nawet dla osób, które w kuchni nie lubią spędzać dużo czasu. Wybór czajnika nie jest jednak prosty. Na rynku znajdują się modele o różnych pojemnościach i wykonane z różnych tworzyw.  Jednak najważniejszą kwestią jest sposób w jaki woda jest podgrzewana. Jeżeli kuchnia jest wyposażona w kuchenkę warto zwrócić uwagę na klasyczne tzw. czajniki na gaz. 

Klasyczne czajniki na gaz

Ten typ czajnika zna każdy. Kiedyś istniały tylko takie czajniki, później wyparły je sprzęty elektryczne. Czajniki na gaz wracają jednak triumfalnie. Mają wiele zalet i nadają się do następujących kuchenek: 

  • gazowych
  • elektrycznych
  • ceramicznych
czajnik na gaz

Taki czajnik nie zabiera dodatkowego miejsca na blacie. Woda gotuje się w nim szybko i co bardzo ważne bardzo ekonomicznie. Zagotowanie litra wody na gazie jest trzy razy tańsze niż zagotowanie tej samej ilości w czajniku elektrycznym. Ponadto gotowanie na tzw. żywym ogniu ma wielu zwolenników, którzy uważają, że herbata zaparzona wodą z tradycyjnego czajnika jest o niebo lepsza. Czajniki tego typu wykonane są ze stali nierdzewnej. Mają piękne kształty i kolory. Doskonale sprawdzają  się we wnętrzach. Wielu wielbicieli twierdzi, że tradycyjne czajniki mają duszę i urok. 

Czajniki na indukcję

Płyty indukcyjne, tak obecnie popularne wymagają stosowania odpowiednich garnków. Dotyczy to również czajników. Te przeznaczone do stosowania na płycie indukcyjnej wykonane są ze stali nierdzewnej bądź w przypadku bardziej wyrafinowanych modeli z miedzi. Współczesne czajniki na indukcję to ikony designu. Są stylowe i praktyczne jednocześnie. W zależności od modelu mogą pasować do wnętrz industrialnych przez rustykalne do glamour.