W jakich pomieszczeniach warto zamontować lamele na ścianach?

Coraz częściej w niedawno wyremontowanych domach można zobaczyć lamele. Zwykle są one wykorzystywane podczas urządzania salonu czy przedpokoju, jednak równie dobrze prezentują się w innych pomieszczeniach. Czym są lamele i jak je wykorzystać do ciekawej aranżacji wnętrza?

Czym są lamele?

Lamele to eleganckie dekoracje, które są montowane się na ścianie lub suficie. Wykorzystanie ich w aranżacji wnętrza umożliwia uzyskanie efektu większej przestrzeni. Lamele na ścianie dają możliwość stworzenia trójwymiarowej dekoracji. Ich montaż nie jest trudny, nie wymaga też wiercenia wielu nieestetycznych dziur w ścianach, dlatego też coraz chętniej jest wykorzystywany jako element ozdobny w różnych wnętrzach. Jest to rozwiązanie dość proste, a jednocześnie efektowne i niewymagające dużych nakładów finansowych, trudno zatem się dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie go we własnych mieszkaniach. Ciekawe aranżacje z wykorzystaniem tego typu dekoracji można znaleźć na stronie Golddoor.pl.

W jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Lamele doskonale się prezentują właściwie w każdym wnętrzu. Świetnie wyglądają w salonie, najczęściej są wykorzystywane na ścianie, na której wisi telewizor. Sporo osób decyduje się na umieszczenie lameli na ścianie, przy której znajduje się stół, ten prosty zabieg pozwala na oddzielenie strefy jadalnianej od wypoczynkowej.

lamele na ścianie

Taka forma ozdoby dobrze się sprawdza również w sypialni. W tym pomieszczeniu lamele najlepiej wyglądają na ścianie, przy której jest usytuowane łóżko, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować je na przykład na ścianie przeciwległej. Często spotykanym rozwiązaniem jest postawienie na lamele w przedpokoju. To pomieszczenie, które dosyć trudno efektownie zaaranżować, zatem lamele wydają się idealnym rozwiązaniem. Zamontowanie ich w tym miejscu nie tylko będzie nowoczesną ozdobą wnętrza, ale również optycznie je powiększy.