Hokery – czy warto kupować?

Tego typu siedziska najczęściej kojarzą się z barami lub restauracjami. Dlatego wiele osób zastanawia, czy ich zakup do mieszkania będzie decyzją trafioną oraz w jaki sposób zaaranżować wnętrze, by uzyskać spójny efekt wizualizalny. Chociaż to rozwiązanie oryginalny, zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników, a projektanci wnętrz chętnie wykorzystują tego typu siedziska jako element dekoracyjny kuchni lub też salonu.

Salon z aneksem kuchennym – postaw na oryginalność

Jeśli chodzi o rozwiązania architektoniczne salony z aneksem kuchennym są coraz popularniejsze. Przede wszystkim pozwalający na stworzenie oryginalnego wnętrza z użyciem rozwiązań meblarskich. Drugim, ważnym aspektem jest uzyskanie efektu większej przestrzenność, a także faktycznej powierzchni użytkowej. Takie rozwiązanie ułatwia również integrację rodziny. Z uwagi, iż aneks kuchenny uwzględnia często wykonanie wysepki kuchennej, może być to miejsce, przy którym staną hokery. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne. Przede wszystkim mają możliwość regulacji wysokości, dlatego niezależnie od tego, gdzie się znajdują, są bardzo uniwersalne.

hokery

Czy hokery są wygodne?

Wiele osób obawia się ich zakupu w trosce o komfort siedzenia. Trzeba jednak pamiętać, iż meble są elementem użytkowym pomieszczeń. Dlatego pomimo niestandardowego kształtu się bardzo wygodne. Obecnie na rynku meblarskim rośnie liczba tego rodzaju produktów. Posiadają ciekawy design oraz wykonane z różnych materiałów, często łączą w sobie elementy drewniane, metalowe, skórzane, czy tapicerowane. Bogaty wybór hokerów można znaleźć na sfmeble.pl.

Hokery do salonu? Czy to dobry pomysł

Odpowiedni dobór elementów pozwała na stworzenie niepowtarzalnego klimatu mieszkania. Hokery mogą pomóc w uzyskaniu tego efektu. Nie muszą stanowić podstawego typu siedzisk, a wyłącznie sposób na zaaranżowanie konkretnej stery. Gdzie w salonie umieścić hokery:

  • Oryginalna przestrzeń jadalna zyska na oryginalności i szykowności poprzez wykorzystanie hokerów
  • Krzesła tego typu można wykorzystać w strefie relaksacyjnej
  • Aranżacja kącika czytelniczego zyska na efektowności dzięki hokerom

Inną opcją, która może być przydatna szczególnie Paniom, jest umieszczenie hokerów w sypialni w okolicach toaletki lub w garderobie, w zależności od tego, gdzie wykonywany jest codzienny makijaż. Warto zakupić model z regulacją wysokości.