Jak ubrać choinkę, by dobrze wyglądała?

Wraz ze zbliżającym się wielkimi krokami grudniem, nadchodzi ta część roku, na którą czeka bardzo wiele osób: Święta Bożego Narodzenia. Niepowtarzalna aura, pyszne potrawy i świąteczne ozdoby to to, co sprawia, że ten czas jest absolutnie niepowtarzalny. Jak ubrać choinkę, by wyglądała doskonale?

Jednokolorowa czy wielobarwna?

Brak jest w tym zakresie zgody pomiędzy Polakami – niektórzy wolą jednokolorowe, eleganckie choinki, podczas gdy inni uważają, że by drzewko prezentowało się naprawdę pięknie – musi być wielokolorowe. Bez względu na to, którą wersję kolorystyczną zdecydujemy się ustawić w domu, warto pamiętać o podstawowych zasadach.

Wśród nich znajduje się między innymi to, by zachować kolejność umieszczania na drzewku ozdób. Najpierw należy zawiesić na nim lampki, potem bombki i inne tego typu ozdoby, a na koniec – łańcuchy i ewentualny sztuczny śnieg. To sprawi, że drzewko będzie prezentować się doskonale przez cały okres świąteczny.

Dodatkową kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest zachowanie proporcji: największe ozdoby świąteczne należy wieszać na niższych, szerokich gałęziach. Te mniejsze będą wyglądać znacznie lepiej na krótszych gałązkach znajdujących się w dolnej części drzewka. Dodatkowo, warto pamiętać o proporcjach i ubieraniu drzewka dookoła – nawet tylnej części, której nikt nie widzi: to zapewnia znacznie lepsze wrażenie wizualne od przodu.

Jaki kolor wybrać?

Jeśli jednak drzewko ma być jedno- bądź maksymalnie dwukolorowe, warto rozważnie dobrać w nim kolory. Wśród najpopularniejszych opcji znajduje się połączenie czerwieni i złota czy zieleni lub granatowego ze srebrem. Oczywiście, zestawienia można tworzyć również w inny, wybrany przez siebie sposób, jednak są to jedne z najbardziej sprawdzonych opcji.

Jeśli w domu mieszkają małe dzieci, bezpieczniej jest wybierać ozdoby z nietłukących tworzyw sztucznych, a unikać tych wykonanych ze szkła. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie zniszczeń i skaleczeń.

Ubierana przez dzieci

W wielu domach za ubieranie choinki odpowiadają najmłodsi. W takiej sytuacji warto pozwolić im na rozwinięcie skrzydeł i zastosowanie własnej inwencji twórczej, przy ewentualnych, niedużych i dyskretnych korektach. Choć drzewko być może nie będzie prezentować się jak z pierwszych stron gazet – będzie przepiękne i unikatowe.

Świetna zabawa, jaką zapewnia wspólne ubieranie choinki sprawi, że z pewnością uda się zapomnieć o tym, że ozdoby nie do końca do siebie pasują lub są nazbyt zgrupowane.