Meblowanie mieszkania może wymagać posłużenia się szeregiem elementów o funkcji typowo użytecznej – są to np. podpórki do półek, nieraz naprawdę konieczne do wykorzystania, ale niekonieczne do pokazywania. Producenci tego typu rozwiązań biorą to pod uwagę i tworzą jak najbardziej dyskretne modele.
Ukryć podpórkę
Jeśli półka jest spora, jej solidna konstrukcja i trudny do przeoczenia rozmiar stanowią naturalny kamuflaż dla wszelkiego rodzaju elementów wspierających. Można więc postarać się jak najlepiej ustabilizować półkę, dzięki czemu będzie idealnie pozioma i do tego bardzo bezpieczna (jeśli jest bardzo obciążona, jej konstrukcję koniecznie trzeba wzmocnić). W mieszkaniach duże półki służą np. do trzymania książek, więc ich ciężar – zwłaszcza jeśli są to spore tomy, słowniki lub encyklopedie – bywa dość znaczny. Praktycznie nie da się uniknąć podparcia półki specjalną konstrukcją dla bezpieczeństwa rzeczy i ludzi.
Delikatne i słabo widoczne
Podpórki do półek nie muszą rzucać się w oczy – jeśli trzeba zapewnić stabilność niewielkiej powierzchni przeznaczonej do celów dekoracyjnych lub innych. W sklepach znaleźć można dużo dyskretnych modeli, możliwych np. do użycia w przypadku białych czy kolorowych półek. Niektóre umożliwiają montaż w miejscu, które ukrywa rodzaj podpórki, inne wykonane są z półprzezroczystych części i są widoczne tylko pod pewnym kątem. Dzięki odpowiedniemu doborowi podpórki półkę stabilizuje się, a elementów montażowych prawie nie widać.