Nowoczesne kabiny prysznicowe

Coraz częściej projektanci wnętrz aranżują łazienki, używając kabin prysznicowych bez brodzika. Takie rozwiązanie jest doskonałym pomysłem i bardzo praktycznym, a do tego wygląda nietuzinkowo. Nowoczesne łazienki urządzone są w sposób minimalistyczny bez zbędnych przytłaczających ozdób i elementów.

Kabiny prysznicowe bez brodzika

W najnowszych trendach okazuje się, że kabina prysznicowa z brodzikiem odchodzi nieco do lamusa. Przestrzeń pod prysznicem ma być większa, a przy tym wygodniejsza. Ścianki kabiny to tylko tafle szkła, a wszystkie elementy potrzebne do montażu są prawie niezauważalne. Taka kabina łazienkowa nazywana jest kabiną walk-in. Kabiny nie mają drzwi i są łatwe do utrzymania w czystości. Zamiast brodzika w podłodze zamontowane są systemy odprowadzające wodę. Dzięki takiemu rozwiązaniu łazienka wygląda niezwykle estetycznie i elegancko. W kabinie jest dużo miejsca i można swobodnie wziąć prysznic.

Kabina łazienkowa we wnęce

Coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowanie kabiny prysznicowej we wnęce. Jest to optymalne rozwiązanie w mniejszych łazienkach, w których ważny jest każdy centymetr powierzchni. Kabina składa się ze ścian, na których najczęściej położone są kafelki. Oczywiście na podłodze jest glazura z odpływem wody pod podłogą. Jedynym elementem, który trzeba zamontować, są drzwi. Nowoczesne kabiny charakteryzują się prostą i minimalistyczną formą. Można kupić kabiny z szybami, na których nie osadza się kamień, co znacząco ułatwia czyszczenie prysznica. Wielu producentów kabin prysznicowych oferuje możliwość wykonania kabiny łazienkowej na zamówienie, co sprawia, że możną ją zamontować nawet w łazience ze skosami. Idealnym dopełnieniem nowoczesnej aranżacji łazienki jest zestaw prysznicowy podtynkowy, który cechuje się prostą formą, stylem i elegancją.