Kuchnia w stylu glamur – wybieramy fronty do mebli kuchennych

Styl glamour kojarzy się z przepychem i elegancją. Doceniają go osoby lubiące otaczać się błyszczącymi dodatkami a minimalizm jest raczej ich wrogiem. Jeśli mamy ochotę zaaranżować własną kuchnię w klimacie glamour, wcale nie musi ona przypominać tych rodem z Hollywood.

W celu osiągnięcia efektu glamour, na początek wystarczy wybrać połyskliwe fronty mebli kuchennych, najlepiej w kolorach pastelowych. Dla osiągnięcia lepszego efektu poleca się zawiesić kilka zdobionych kinkietów czy żyrandoli.

Fronty akrylowe czy lakierowane?

Skoro przy powierzchniach z połyskiem jesteśmy, warto wiedzieć, że od jakiegoś czasu na rynku dobrze sprzedają się powierzchnie wykonane z akrylu, takie jak niektóre z frontów meblowych dostępnych w sklepie Belmeb. Stały się one wręcz konkurencją dla lubianych przez Polaków od lat, frontów lakierowanych.

Oba materiały nadają połysk i tworzą gładką jednolitą powierzchnię. Łatwo jest je tym samym utrzymać w czystości, nie wymagają stosowania specjalnych preparatów – wystarczy wilgotna szmatka z włókna. Zaletą laminatu akrylowego jest to, że jest bardziej trwały. Ważna jest tu również technologia, akryl szybciej schnie, co może mieć znaczenie, jeśli zależy nam na czasie. Powierzchnie lakierowane dostępne są w znacznej palecie kolorów, natomiast akrylowe oferują większą głębię połysku.

Reasumując – blask, nasycenie i elegancję w stylu glamur osiągniemy wybierając akrylowane fronty do mebli kuchennych. Jeśli dodać to tego relatywnie niższą cenę, można je uznać za idealny wybór.