Jaki wieszak wybrać?

Wizytówką każdego mieszkania jest oczywiście przedpokój, ponieważ jest to pierwsze widoczne pomieszczenie po przekroczeniu progu.

Jakie wieszaki kupić?


Korytarz jest z reguły mały i wąski, dlatego trzeba się postarać, żeby właściwie zagospodarować całą przestrzeń. Podstawą są oczywiście wieszaki do przedpokoju, dzięki którym goście będą mogli zdjąć swoją odzież wierzchnią i ją powiesić. Wieszaki przytwierdzane do ściany są najbardziej popularne, ale tuż za nimi są modele wolnostojące. Dużym uznaniem cieszą się też wieszaki mobilne na kołkach, które są chyba najbardziej funkcjonalne.

Rodzaje wieszaków


Ich cena także nie jest wysoka, więc raczej każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Nowoczesne wieszaki są głównie produkowane ze stali oraz innych wytrzymałych materiałów. Ich kształt nieco odbiega od tradycyjnych modeli, ale również są warte polecenia. Osoby, które decydują się na taki model chcą podkreślić minimalistyczny charakter swojego domu i zgrabnie wpasować go w całą aranżację. Projektanci wnętrza i producenci sprawili, że wieszak nie jest już nieestetyczny i mało funkcjonalny. Najwięcej odzieży można oczywiście zmieścić na wieszaku wolnostojącym, ale jego wadą jest to, że zajmuje dosyć dużo przestrzeni. W małych mieszkaniach lepiej sprawdzą się wieszaki mobilne, które w każdej chwili można przestawić w wybrane przez siebie miejsce. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre modele posiadają nawet specjalne gadżety, takie jak lusterko, które jest przymocowane na stałe. Wieszaki najlepiej zamawiać od sprawdzonego producenta, który cieszy się dobrą opinią.