Jak wybrać hoker?

Od kilku już lat nasze mieszkania coraz częściej mają kuchnie otwarte na salon. Tradycyjny stół został zastąpiony przez nowoczesne wyspy, czy bufety. Jak wybrać hoker, który będzie wygodny i elegancki?

Klasyczny czy nowoczesny?


Hokery kuchenne przybierają bardzo nowoczesne formy oraz kształty. Dzięki otworzeniu kuchni na salon dużo ciekawiej jest dopasować hoker do wyspy niż pozostawić klasyczne krzesła. Wybierając hokery kuchenne trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na wystrój kuchni, ale i pokoju. Eleganckie mieszkanie musi mieć spójny wystrój. Pokój w zupełnie innym stylu niż kuchnia wprowadza wrażenie chaosu i nieporządku. Wyspa jest łącznikiem między tymi dwoma przestrzeniami. Hokery kuchenne również. Hokery na nogach drewnianych, metalowych, na jednej nodze, czy na czterech – styl hokera można dopasować do każdego wnętrza i stylu, który preferujemy. Duży wpływ na styl hokera kuchennego ma również siedzisko. Tapicerowane, drewniane, czy plastikowe – wybór jest ogromny.

Co z tą wysokością?


Wybierając hokery kuchenne musimy zwrócić uwagę by siedzisko znajdowało się 30 cm niżej niż blat. Wyspy przeważnie maja wysokość 110 cm, barki to 90 cm. Kupując hoker trzeba zwrócić na to uwagę. Hoker niski, który możemy spotkać w sklepach sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale również w pokoju. Większość hokerów ma regulowana wysokość i to jest najwygodniejsza opcja. Dzięki takiej możliwości można używać ich przy klasycznym stole, barku, czy wyspie.