Co należy wiedzieć o rodzajach baterii do bidetów?

Oddzielnie, obok toalety, zamontowana jest bateria bidetowa ścienna, która pełni funkcję prysznica ręcznego. Zaletą ściennej baterii bidetowej jest to, że może być używana zarówno do mycia intymnych części ciała, jak i stóp.

Główną wadą ściennej baterii bidetowej są dodatkowe koszty hydrauliczne związane z jej instalacją. Nowa generacja baterii bidetowych do montażu ściennego może być obsługiwana ręcznie lub elektronicznie za pomocą pilota lub wodoszczelnych przełączników zainstalowanych w pobliżu bidetu.

Co należy wiedzieć o japońskich bidetach?

Istnieją między innymi bidety wbudowane w deskę sedesową, znane również jako toalety japońskie. Bidety wbudowane w deskę sedesową pozwalają zaoszczędzić miejsce i nie wymagają większych prac hydraulicznych. Wraz z montażem kosztują więc mniej niż baterie bidetowe ścienne.

Japońskie toalety są wyposażone w dyszę, która umożliwia rozpylanie strumienia wody. Dysza ta, podłączana do deski sedesowej, może być przenośna lub stała. W zależności od modelu zapewniony jest pionowy lub ukośny strumień wody. Bidety zintegrowane z pokrywą sedesu są podłączone do sieci wodociągowej za pomocą gwintowanego przyłącza w kształcie litery T.

Co należy wiedzieć o bateriach bidetowych z obrotową wylewką?

Zaletą baterii bidetowej z obrotową wylewką jest to, że wylewkę można ustawić tak, aby strumień wody był skierowany dokładnie na czyszczony obszar. Może to być bateria bidetowa dwuuchwytowa (taka jak tu) lub jednouchwytowa.

Niezależnie od rodzaju kranu można regulować temperaturę wody, aby kąpiel była przyjemniejsza. Wadą obrotowej wylewki jest to, że jej zastosowanie jest ograniczone do mycia miejsc intymnych.